جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما همه ایرلاین‌ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلایل مختلف مجبور شده باشید قبل از سفر بلیطتان را کنسل کنید و نتوانید به سفر بروید. این مشکلی است که اگر از مراحل اداری آن برای لغو بلیطتان باخبر باشید تا حدودی می‌توانید با عواقب آن دست و پنجه نرم کنید. اما اگر مراحل سیستماتیک آن را ندانید ممکن است علاوه بر سختی و مشکلی که کنسل کردن بلیط برای شما به وجود می‌آورد مراحل اداری آن هم شما را دچار سختی کند. پس بهتر است با خواند این مقاله جزئیات جرایم کنسلی بلیط از طرف مسافر را بخوانید تا مطلع شوید اگر این مشکل برایتان به وجود آمد که با آن چگونه برخورد کنید.

اگر شما بتوانید از شرایط کنسلی بلیط و مراحل استرداد هزینه‌تان آگاهی داشته باشید بی شک از بار سختی و ناراحتی شما کم خواهد شد چرا که همانطور که می‌دانید هزینه هر بلیط هواپیما هزینه کمی نیست و از دست دادن این هزینه برای تمامی افراد ناخوشایند است.

با عنایت به این مسئله که جریمه کنسلی بلیط در ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی که خدمات به شما ارائه می‌دهند متفاوت است شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین هر ایرلاین را بدانید تا متوجه شوید چه مقدار از هزینه بلیطتان به عنوان جریمه کسر خواهد شد و چه مقدار به شما استرداد می‌شود.

قبل از آنکه بدانید بلیطتان را چگونه باید کنسل کنید و هزینه استرداد آن به چه صورت است باید بدانید هزینه بلیط سیستمی و بلیط هواپیما چارتر با هم متفاوت است.

تفاوت بلیط سیستمی و بلیط هواپیما چارتر

بلیط‌های سیستمی و بلیط چارتری، هریک تفاوت و ویژگی‌های خاص خود را دارند:

وقتی در وضعیتی قرار می‌گیرید که مجبور هستید بلیطتان را کنسل کنید اما در این شرایط به اولین موردی که باید توجه کنید این است که بلیط از چه نوعی است.

اگر بلیطتان از نوع سیستمی است مشکل شما کمتر خواهد بود و برای لغو آن با رفتن به حساب کاربری خود در پنل فروش آنلاین بلیط می‌توانید گزینه لغو را انتخاب کرده و کنسل کنید.

پس از انجام این مرحله میزان جریمه از شما کسر خواهد شد و مراتب بعدی به اطلاعاتان خواهد رسید. همچنین اگر به پنل کاربری خود دسترسی ندارید گزینه دیگر این است که به آژانس مسافرتی که از آن به خرید بلیط پرداختید مراجعه کرده و حضوری یا تلفنی توسط اپراتور آژانس بلیط خود را کنسل کنید.

اما روند کنسلی بلیط هواپیما چارتر متفاوت است و به سادگی کنسلی بلیط سیستمی نیست چرا که دیگر شما با استفاده از حساب کاربری‌تان نمی‌توانید آن را کنسل کنید و این کار فقط از طریق چارتر کننده امکان‌پذیر است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تمامی شرکت‌های چارتر کنند وجه شما را مسترد نمی‌کنند و برای این کار قانون مشخصی در سیستم هواپیمایی وجود ندارد چرا که تمامی حق و حقوق در این زمینه مربوط به شرکت چارتر کننده است. پس بهترین کار این است که قبل از خرید بلیط هواپیما چارتر اطلاعات لازم را از شرکت چارتر کننده به دست بیاورید و پرس و جو کنید که اگر بلیطتان کنسل شد چه روندی در پیش روی شما قرار خواهد داشت. کارشناسان آژانس هواپیمایی و شرکت چارتر کننده در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

توجه داشته باشید که در کنسلی بلیط، دو مورد تاثیرگذار است که باید آنها را مد نظر قرار دهید چرا که این دو مورد در میزان وجه مسترد شده و خسارتی که قرار است از وجه شما کسر شود تاثیر دارد.

زمان اعلام کنسلی

کلاس پروازی

حال با دانستن این شرایط، جریمه کنسلی هواپیمایی‌های مختلف را در ادامه مقاله برای شما ذکر کرده‌ایم چرا که هر شرکت هوایی نحوه محاسبه جریمه خاص خودش را دارا است. در این قسمت با قوانین کنسلی برخی از ایرلاین‌‌های داخلی آشنا می‌شوید:

جریمه کنسلی بلیط هواپیما خارجی چقدر است؟

جریمه کنسلی هواپیمایی ایران ایر

خسارت کنسلی بلیط در کلاس های  J C Y V Q M N L O K S I X  تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۳۰٪، ۳ ساعت قبل از پرواز ۶۰ درصد، از ۳ ساعت تا نیم ساعت قبل از پرواز ۶۰ درصد و نیم ساعت قبل از پرواز و بعد از پرواز ۶۰ درصد است.

جریمه کنسلی هواپیمایی آسمان

جریمه کنسلی هواپیمایی ماهان

جریمه کنسلی هواپیمایی کاسپین

جریمه کنسلی کیش ایر

جریمه کنسلی هواپیمایی آتا

جریمه کنسلی هواپیمایی ایران ایرتور

با مطالعه این جداول می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری درمورد زمان کنسلی و میزان جریمه به دست آورید. بخاطر داشته باشید کودکان بالای ۱۲ سال بلیط مجزا دارند و کلیه این موارد در مورد آنها نیز اعمال می‌شود.

حال با مواردی که گفته شد، شما می‌توانید به ادامه روند کنسلی بلیط بپردازید با این تفاوت که اکنون آگاهی لازم در این زمینه را دارید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و قندان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم