پرواز من از کدام ترمینال است

اولین قدمی که هرکسی برای رفتن به فرودگاه و پرواز انجام می‌دهد، خرید بلیط است. اما بسیاری از اوقات مسافران با وجود در دست داشتن بلیط، در فرودگاه سردرگم می‌شوند که پروازشان از کدام ترمینال انجام می‌شود. با خرید آنلاین بلیط هواپیما شما صرفا به اطلاعات سفر دسترسی پیدا می‌کنید و برای داشتن اطلاعات ترمینال خود باید از قبل دانستنی‌های کافی را در این زمینه بدانید. بهتر است پس از خرید بلیط به دریافت اطلاعات ترمینال پرواز خود بپردازید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید. پس از خرید آنلاین بلیط هواپیما با سرچ در گوگل می‌توانید به هدف مورد نظر خود درباره اطلاعات هر ترمینال دسترسی پیدا کنید. ما در اینجا این اطلاعات را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

داشتن اطلاعات ردیابی به روز در مورد پرواز، هنگام صعود یا فرود در فرودگاه، می‌تواند مفید باشد. هرچقدر اطلاعات پرواز شما دقیق‌تر و کامل‌تر باشد تلاش برای برقراری ارتباط با پرواز و ابزار ردیابی هواپیمایی می‌تواند در زمان و حتی هزینه شما صرفه‌جویی کند.

در اینجا چندین راه ردیابی هواپیمایی عالی برای سریعتر پیدا کردن ترمینالتان به همراه نکاتی که برای ردیابی یک پرواز در زمان واقعی به شما کمک می‌کند.

یکی از بهترین ردیاب‌های پرواز مستقیم موجود استفاده از تابلو اعلانات مقصد و مسیر فرودگاه پروازی است. برای شروع، می‌توانید پروازها را در هر نقطه‌ای از طریق شماره پرواز خاص، مسیر یا فرودگاه مشخص کنید. پس از جستجو برای هر پرواز، اطلاعات در برگه پرواز ذخیره می‌شوند تا بعداً به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر صفحه اعلانات فرودگاه، برنامه‌های الکترونیکی در فرودگاه است که با نصب آن روی گوشی‌تان می‌توانید از مسیر مطلع شوید. یکی از بهترین ویژگی‌های برنامه نقشه مسیریاب پرواز این است که نقشه موقعیت دقیق هواپیما را نشان می‌دهد. در این برنامه می‌توانید تعدادی از گزینه‌های مختلف را انتخاب کنید که شامل نقشه پرواز، مسیر واقعی پرواز ، رادار هوا و سایر موارد باشد. اطلاعات پرواز نیز می‌تواند به سرعت مستقیم از برنامه به اشتراک گذاشته شود.

در حالی که در حال حرکت هستید، هرکسی که دارای گوشی هوشمند است می‌تواند به اطلاعات پرواز در صفحه کوچک موبایل خود نگاهی بیندازد. کاربران حتی می‌توانند یک ظاهر خاص را  با ویجت شخصی‌سازی کنند که بدون نیاز به باز کردن برنامه‌، اطلاعاتی را ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید هر پرواز در فرودگاه را ردیابی کرده و اطلاعات پرواز و ورود را درست به همراه اطلاعات هواپیما و نقشه‌های صندلی مشاهده کنید. اگر در حال مسافرت هستید، این برنامه همچنین به طور خودکار با یک حساب TripIt همگام سازی می‌شود و این یک انتخاب مناسب برای مسافران تجاری است. همچنین می‌توانید اطلاعات را از طریق تعدادی از رسانه‌ها از جمله متن یا رسانه‌های اجتماعی ذخیره کنید.

با این اعلانات می‌توانید یک پرواز خاص را جستجو کنید و اطلاعات بیشتری مانند نوع هواپیما را مشاهده کنید. کاربران همچنین می‌توانند بر روی هر پرواز بر روی نقشه کلیک کنند تا داده‌های مشابه را مشاهده کنند.

این برنامه در اینجا متوقف نمی‌شود زیرا نقشه زنده آنلاین ردیاب پرواز به کاربران امکان می‌دهد تعدادی فیلتر ایجاد کنند تا فقط هواپیماها بر اساس نوع هواپیما، هواپیمایی و سایر موارد را مشاهده کنند. حتی یک نقشه متحرک وجود دارد که پروازهای جهان را در حال حرکت در یک تاریخ و ساعت مشخص نشان می‌دهد. اگر ترافیک از یک فرودگاه خاص زیاد باشد، یک ویژگی نشانک نیز وجود دارد که به سرعت آن اعلان را به شما نمایش می‌دهد. برای ردیاب‌های اضافی برای سفر بعدی خود، به این ردیاب‌های هوشمند دقت کنید.

از کجا بدانم پرواز من از کدام ترمینال است؟

قبل از پرواز بی‌شک این مشکل همیشه برای مسافران وجود دارد و این سوال همیشه همراه آنان است که «پرواز من از کدام ترمینال است؟» برای اینکه این مشکل و استرس را از بین ببرید علاوه بر راه‌های بالا که پیشنهاد داده شد می‌توانید ادامه مطلب زیر را دنبال کنید.

ترمینال‌های ۱، ۲، ۴ و ۶ چهار ترمینال در فرودگاه مهرآباد هستند. لازم به ذکر است که ورود و خروج پروازهای داخلی از ترمینال‌های ۱ و ۲ انجام می‌شود. خروج پروازهای داخلی در ترمینال ۴ انجام می‌شود و برای ورودی پروازهای داخلی از ترمینال ۶ این کار صورت می‌گیرد.

ورود و خروج پروازها ترمینال

ورود و خروج پروازهای داخلی ۱ و ۲

خروجی پروازهای داخلی ۴

ورودی پروازهای داخلی ۶

  از زمان ورود به فرودگاه تا پرواز چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اگر دقیق‌تر بخواهیم درباره‌ این ترمینال‌ها بدانیم، بهتر است به صورت تفکیک شده بدانیم برای ایرلاین‌های مختلف به کدام ترمینال‌ برویم:

اگر بلیط هواپیما شما کیش ایر و زاگرس است، به ترمینال ۱ بروید.

اگر خرید آنلاین بلیط هواپیما برای پرواز با هواپیمایی‌های ایران ایر، ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت است به ترمینال ۲ مراجعه کنید.

ترمینال ۴ به هواپیمایی‌های ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان و سپاهان اختصاص داده شده است.

ایرلاین‌ها ترمینال

کیش ایر – زاگرس ۱

ایران ایر – ایر تور – آتا – قشم ایر – معراج – نفت ۲

ماهان – کاسپین – آسمان – اترک – تابان – سپاهان ۴

با دانستن اطلاعات ترمینال به عنوان یک مسافر حرفه‌ای و خوب، می‌توانید اطلاعیه‌های فشار را با اطلاعات مربوط به عزیمت و ورود به یک پرواز خاص به همراه لغو تغییرات، تغییر در دروازه، تاخیر و انحراف دریافت کنید.

شما مطمئناً می‌خواهید یک صفحه نمایشگر تا آنجا که ممکن است بزرگ باشد. صفحه اصلی داخل هر ترمینال این امکان را به شما می‌دهد که با نگاهی واقعی به نقشه‌های مسیر پرواز در سراسر فرودگاه، متوجه شوید کدام هواپیما با چه کلاسی در چه مسیری پرواز می‌کند. با خرید آنلاین بلیط هواپیما از علی بابا به آدرس www.alibaba.ir  می‌توانید به هرکدام از هواپیمایی‌ها دسترسی پیدا کرده و ترمینال آن را بیابید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و قندان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم