مقدمات یک سفر خارجی کامل

تهیه لیستی از آنچه که در سفر شما به خارج از کشور ضروری است، ابزاری با ارزش برای مسافران پرواز خارجی است. همچنین این لیست می‌تواند برای افرادی که انواع مختلفی از سفرها را دارند یعنی سفرهای بین شهری، سفرهای تجاری، سفرهای بین‌المللی، می‌تواند خوشایند باشد. به همین دلیل ما در اینجا یک لیست برای شما آماده کرده‌ایم تا همانطور که رزرو اینترنتی پرواز خارجی از علی بابا خود را انجام می‌دهید، لوازم سفر خود را هم آماده کنید.

لیست اقلام مورد نیاز

لیست زیر مواردی مانند جوراب و لباس را شامل نمی‌شود، چراکه در همه سفرها چنین وسایلی وجود دارد. این لیست، شامل اقلامی است که برای سفر شما کاملا ضروری است و اگر برداشتن آنها را از یاد ببرید می‌تواند برای شما مشکلات جدی به وجود بیاورد.

در اینجا به مواردی که مخصوصاً هنگام مسافرت، به ویژه مسافرت به خارج از کشور ضروری هستند، متمرکز شده‌ایم، از پاسپورت گرفته تا آداپتورها و شارژر همراه. در ادامه، این مقاله را بخوانید تا بدانید چه چیزهایی را برای یک سفر بین المللی احتیاج دارید تا بتوانید رزرو اینترنتی پرواز خارجی خود را انجام دهید.

اینکه چه لوازمی را برای سفر خارجی خود برداریم بسیار واضح و مشخص است، اما آیا کسی هست که تا به حال نشنیده باشد یا خود درگیر این مسئله نشده باشد یا کسی را نشناسد که گذرنامه خود را در خانه رها کرده یا متوجه شده که در آخرین لحظه گذرنامه‌اش منقضی شده است؟ به خاطر داشته باشید که بسیاری از کشورها گذرنامه شما را حداقل برای شش ماه از تاریخ ورود خود معتبر می‌دانند، بنابراین نه تنها به گذرنامه فعلی احتیاج دارید بلکه به نوعی از آن احتیاج دارید که ظرف شش ماه اعتبارش تمام نمی‌شود.

همه مواردی که در نظر گرفته می‌شود، بسیار مهم است که آماده کردن گذرنامه خود را خیلی قبل‌تر از تاریخ سفر به یاد داشته باشید؛ سپس آن را در صدر لیست وسایل بین المللی خود قرار دهید و در واقع آن را اول از همه داخل کیفتان بگذارید.

ابتدا ویزایتان را آماده کنید

برای رزرو اینترنتی پرواز خارجی باید ابتدا ویزایتان را آماده کنید. یک شهروند کشور خارجی که به دنبال ورود به کشوری دیگر است به طور کلی باید ابتدا ویزای آن کشور را که در گذرنامه مسافرتی قرار دارد دریافت کند، ویزا یک سند مسافرتی است که توسط کشور متبوع صادر می‌شود. برای اقدام به سفر حتما باید ویزایتان را آماده کنید البته برخی از کشورها نیاز به ویزا ندارند.

بلیط خود را تهیه کنید

خرید بلیط یکی از مهمترین بخش‌هایی است که در مورد سفر خود باید به آن بپردازید. شرکت‌های بسیاری هستند که خدمات فروش بلیط انجام می‌دهند اما شما باید آگاه باشید تا از شرکت معتبری این بلیط را خریداری کنید. البته این کار با استفاده از خدمات آنلاین بسیار ساده‌تر است چراکه هم می‌توانید قیمت‌ها را مقایسه کنید و هم خریدی راحت‌تر و در دسترس‌تر داشته باشید. رزرو اینترنتی پرواز خارجی بسیار ساده و آسان به صورت آنلاین انجام می‌شود. کارمند ارتباط با مشتری به شما امکان می‌دهد تا پروازها را به مقصد مورد نظر خود جستجو کنید و حتی می‌توانید بدون هیچ زحمتی بلیط‌های ارزان هواپیما را رزرو کنید. این سایت‌‌ها برای مقایسه و تصمیم‌گیری آگاهانه، همه نتایج را در یک صفحه، نمایش می‌دهد. شما حتی می‌توانید با استفاده از فیلترهای ویژه، جستجوی خود را اصلاح کنید تا فقط نتایج مربوط را مشاهده کنید. این فیلترها را می‌توان در قسمت‌های زمان عزیمت و ورود، مدت پرواز، نوع پرواز تنظیم کرد. همچنین انواع پروازها از بدون توقف یا یکسره، کلاس مسافرتی و تعداد صندلی و کودکان. رزرو اینترنتی پرواز خارجی از علی بابا همچنین به شما امکان می دهد با ارائه ابزارهای فیلتر، در محدوده بودجه مورد نظر خود پروازتان را انتخاب کنید. با تمام این خدمات، ما اطمینان خواهیم یافت که شما هرگز به یک آژانس مسافرتی غیر معتبر مراجعه نمی‌کنید و وقت و هزینه خود را هدر نمی‌دهید. رزرو اینترنتی پرواز خارجی علی بابا بهترین انتخاب شماست.

از گذرنامه خود کپی بگیرید

در صورت از دست دادن یا گم شدن گذرنامه، داشتن نسخه کپی شده و قابل دسترسی از گذرنامه می‌تواند به شما اطمینان دهد که مشکلی برایتان به وجود نمی‌آید. می‌توانید یک نسخه فیزیکی از گذرنامه خود را در بین اسناد مسافرتی خود داشته باشید، اما ممکن است آن هم گم شود. در این حالت، خودتان یک کپی از گذرنامه خود را به یک حساب ایمیل ارسال کنید تا همیشه به صورت آنلاین قابل دسترسی باشد، یا آن را در یک سرویس ذخیره سازی مانند Amazon Drive ، Dropbox یا iCloud یا سایر خدمات مشابه بارگذاری کنید. به این ترتیب می‌توانید به یک کپی دسترسی پیدا کنید حتی اگر همه چیز از دست رفته باشد.

اطلاعات بیمه

اگر بیمه مسافرتی را خریداری کرده‌اید تلاش کنید تا اعتبارات لازم را دریافت کرده تا به این بیمه برای سفر خارجی شما اعتبار داشته باشد. مدرک آن را حتما با خود به همراه داشته باشید و علاوه بر آن کپی ایمیلی آن را در تبلت یا موبایل خود در دسترس قرار دهید.

گواهینامه و اطلاعات آن

در برخی مواقع و بعضی از کشورها گواهینامه و بیمه، قابل پوشش نیستند پس حتما توجه داشته باشید که ارائه دهندگان بیمه و گواهینامه‌تان توان پشتیبانی این مدارک را در خارج از کشور داشته باشند و اگر ندارند حتما برای سفر خود چاره‌ای بیندیشید.

تلفن همراه و اینترنت

وجود اینترنت در سفر بسیار مهم است اما قوانینی دارد چرا که هزینه های رومینگ ممکن است بسیار بالا باشد پس باید تنظیمات موبایل خود را با اینترنت به صرفه انجام دهید چرا که اینترنت یکی از مهمترین وسایل ارتباطی در سفر است البته به شرطی که موبایلتان را جا نگذاشته باشید.

پول و کارت‌های اعتباری

پرداخت هزینه ۲ یا ۳ درصدی در هر زمان مراجعه به هتل، خرید غذا یا برداشت پول از دستگاه خودپرداز، می‌تواند مسائل استرس‌زایی باشد. برای حل این مشکل باید از سایت‌هایی استفاده شود که اما یک لیست مفید از کارت‌های اعتباری را بدون هیچ گونه هزینه مبادله‌ای در خارج از کشور ارائه می‌دهد.

چمدان و ملزوماتش

یک چمدان می‌تواند حاوی لوازم مختلفی باشد اما بعضی از این لوازم بسیار ضروری و لازم هستند. کلاه لبه‌دار، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، لباس گرم، شامپو و… وسایلی هستند که باید در چمدانتان قرار دهید و به خاطر داشته باشید فراموش کردن این لوازم ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و آسیب‌های جسمی شود.

برنامه ترجمه زبان در موبایلتان

یکی از بزرگترین معضلاتی که مسافران خارجی در کشور بیگانه دچار آن می‌شوند مسئله زبان و ترجمه است. برای حل این مشکل برنامه‌های ترجمه متنوعی در اینترنت وجود دارند و شما می توانید برای اینکه در سفرتان دچار مشکل نشوید از آنها استفاده کنید. حتی این یکسری از نرم افزار ها و اپلیکیشن ها هم برای این منظور به وجود آمده‌اند تا بتوانید در سفر خارجیتان از آن استفاده کنید.

داروها

یافتن داروهای موجود در نسخه در یک کشور خارجی می‌تواند سرشار از مشکلات باشد، از فروش داروهای خلاف گرفته تا مسائل مربوط به پوشش بیمه. حتما به یاد داشته باشید که هنگام سفر داروهای اساسیتان را با خود همراه داشته باشید و برای احتیاط حتی مقداری بیشتر از آنچه که برای طول سفرتان نیاز است بردارید چرا که ممکن است سفرتان طول بکشد. در ادامه اگر چیزی وجود داشته باشد که شما مطمئنید به آن نیاز دارید مانند قطره چشم، لنز، ویتامین‌ها و … حتما اینها را از کشور خودتان خریداری کنید.

اکنون پس از خواندن این مقاله می‌توانید به رزرو اینترنتی پرواز خارجی علی بابا بپردازید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و قندان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم