کدام قطارها از تهران به شیراز می‌روند؟

بلیط قطار تهران شیراز از سال ۱۳۹۰ تا اکنون یعنی کمتر از ۱۰ سال است که به فروش می‌رسد، پیش از آن شهر شیراز به خطوط ریلی کشور متصل نبود و سال ۸۸ اولین بار این خط به بهره‌برداری رسید، قطارهای این خط ریلی را دو شرکت رجا و نورالرضا ارائه می‌دهند، شرکت نورالرضا قطار ۴ ستاره نور و شرکت رجا قطار ۴ ستاره و چهارتخته امید،۴ ستاره و چهارتخته غزال و همچنین قطار ۴ ستاره و چهار تخته سریر را در این مسیر به حرکت در می‌آورند. برای طی مسیر از تهران به شیراز از ایستگاه‌های قطار محمدیه، کاشان، بادرود، شهرضا، آباده، اقلید و مرودشت می‌گذرید و حدود ۱۵ ساعت نیز زمان طی شدن این مسیر خواهد بود. قطارهای خط ریلی تهران شیراز که خطی پرتردد محسوب می‌شود به سرعت پر شده و نمی‌توان خرید بلیط قطار تهران شیراز را تا همان روز سفر به تعویق انداخت، برای اطمینان از خرید قطعی بهتر است چند روز قبل از سفر بلیط قطار خود را رزرو کرده و آن را پیش از روز موعد سفر خریداری کنید؛ زیرا این خط ریلی خطی پرطرفدار است و بلیط‌های آن در همان روز در دسترس نیست.

قطار ۴ تخته امید رجا

سه نوع از دستگاه‌های مسیر تهران شیراز را قطارهای شرکت رجا تشکیل می‌دهند، یکی از این دستگاه‌ها قطار ۴ ستاره امید است. این قطار امکانات ویژه قطارهای ۵ ستاره مانند سیمرغ و فدک را ندارد ولی از تمامی قطارهای ۳ ستاره نیز امکاناتی بالاتر دارد و قیمت آن نیز مناسب است، قطارهای رجا در بیشتر روزهای هفته به سمت شیراز حرکت می‌کنند و همگی ۴ ستاره و ۴ تخته هستند، قطارهای ۴ تخته برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب‌اند زیرا محیط و فضای بیشتری برای هر فرد در کوپه در نظر گرفته‌شده و همچنین برای یک خانواده چهار نفره یک کوپه کامل در اختیار قرار می‌گیرد که محیطی امن و خصوصی را فراهم خواهد آورد. کودکان در فضای کوپه آزادی عمل بیشتری دارند و به طور کلی استفاده از این نوع قطار برای سفرهای خانوادگی توصیه می‌شود. بلیط قطار تهران شیراز را می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری تهیه کنید و برای اینکه مطمئن باشید بلیط برای چه نوع قطاری‌ است متصدی فروش سوال کنید و یا در سایت خرید آنلاین مشخصات بلیط قطار را بررسی کنید. تهیه بلیط قطار از علی بابا نیز به شما کمک می‌کند در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

امکانات قطار ۴ تخته امید رجا

پیش از آنکه برای خرید بلیط قطار تهران شیراز اقدام کنید مشخصات هر کدام از قطارها را مرور می‌کنیم، قطارهای ۴ ستاره امید دارای سرویس خواب شسته شده و تمیز و همچنین سیستم صوتی و تصویری در کوپه هستند، این قطارها دارای تهویه قابل تنظیم هوا بوده و پذیرایی نیز بعد از ورود به کوپه و حرکت قطار انجام می‌شود. پذیرایی شامل آب‌معدنی، میان وعده و چای است. توزیع روزنامه در کوپه‌ها نیز از دیگر ویژگی‌های این قطارها است، از ویژگی‌های مثبت این قطار می‌توان به استفاده از شیشه دوجداره در تمام قطار اشاره کرد که باعث عایق شدن کوپه‌ها از نظر حرارت و صوت می‌شود و صدای حرکت قطار در کوپه‌ها کمتر شنیده خواهد شد. در هر واگن سرویس بهداشتی نیز برای مسافران در نظر گرفته شده و در این نوع قطارها انواع سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد.

قطار نورالرضا تهران شیراز

یکی از شرکت‌هایی که بلیط قطار تهران شیراز را ارائه می‌کند شرکت نورالرضا است. قطار نور که قطاری ۴ ستاره است و دارای امکانات فراوان و با محیطی بهداشتی و تمیز است، کوپه‌های ۴ نفره آن برای سفرهای خانوادگی مناسب خواهد بود. قطار نور سیستم تهویه مطبوع قابل تنظیم دارد و از درون کوپه می‌توان در هر فصلی دمای آن را تنظیم نمود، این قطار دارای ترمزهایی با فناوری ویژه است که از بروز حوادث جلوگیری می‌کند، مهمانداران قطار نورالرضا در صورت درخواست مسافران ویلچر، هدفون و کتاب در اختیار مسافران قرار می‌دهند. در کشویی الکتروپناماتیکی که در کوپه‌ها و سراسر قطار قرار دارد باعث عایق شدن قطار در برابر صوت و دما می‌شود.

قطار نورالرضا تهران شیراز به صورت یک روز در میان حرکت کرده و برای خرید بلیط قطار تهران شیراز از علی بابا می‌توانید به سایت علی بابا مراجعه کرده و با انتخاب شهر مبدأ و مقصد قطار نور را انتخاب کنید.

در این قطارها امکاناتی از جمله بسته پذیرایی، چای، آب معدنی، ماکروفر، هدفون و ویلچر وجود دارد و قطار مجهز به پیجر احضار مهماندار نیز است.

قطار ۴ تخته و ۴ ستاره سریر

یکی از جدیدترین قطارهای رجا از ابتدای سال ۱۳۹۸ وارد خطوط ریلی شده است قطارهای سریر است، این قطار از جمله قطارهای ۴ ستاره است و امکانات به نسبت مناسبی به مسافران ارائه می‌دهد و برخی معتقدند این قطار را باید از قطارهای لوکس خطوط ریلی دانست.

در این قطار بسته‌های بهداشتی شامل خمیردندان، ساک دستی، پولیش کفش، پاشنه‌کش، مسواک و دمپایی هتلی به مسافران ارائه می‌شود و همچنین مسافران امکان سفارش آبمیوه، چای و نسکافه و انواع تنقلات را نیز دارند. آب‌معدنی در ابتدای سفر به مسافران ارائه می‌شود. در محیط واگن‌های پیشرفته این قطار صداهای آزاردهنده وجود ندارد و دمای قابل تنظیم در هر کوپه نیز با توجه به دستگاه تهویه هوا و سیستم گرمایش و سرمایش نکته مثبت دیگر این قطار است. جدید بودن این قطارها یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باعث محبوبیت آن نزد مسافران تهران شیراز شده است.

بهتر است خرید بلیط قطار تهران شیراز را با توجه به انواع قطارها که در بالا بررسی شد انجام دهید، با توجه به اینکه تمامی قطارهای این خط ریلی ۴ ستاره هستند تنها جزئیات امکانات و خدمات در هر قطار متفاوت خواهد بود و تمامی قطارهای خط تهران شیراز دارای کوپه‌های ۴ نفره هستند و بنابراین فضای آزادتری در کوپه خواهید داشت. با بررسی و خرید بلیط قطار از علی بابا می توانید قیمت‌های این قطارهای را بررسی کرده و بهترین و مطلوب‌ترین را خریداری کنید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و قندان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم