قیمت دلار و سکه در سال ۹۸ چقدر خواهد بود؟ (در تاریخ ۱۳ مهرماه ۹۸ به‌روز شد)

قیمت دلار و سکه در سال ۹۸ یکی از سوالات بسیار مهم کاربران ایرانی است که معمولا در شبکه‌های اجتماعی و همچنین سایت‌های اینترنتی پرسیده می‌شود. در حال حاضر قیمت دلار و سکه بسیار اوج گرفته و طبق آخرین آمار از بازار تهران، دلار با قیمت ۸ هزار تومان و سکه با قیمت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

تحریم‌های آمریکا از اواسط تیرماه آغاز می‌شود و تحریم نفتی نیز از ۹۰ روز بعد آغاز می‌گردد که عملا درآمدهای نفتی ایران را به صورت رسمی به صفر می‌رساند چرا که حتی در صورت فروش نفت به دیگر کشورها، امکان استفاده از آن برای تبادلات مالی وجود نخواهد شد.

در مورد بازار ارز و طلا دو دیدگاه کاملا متفاوت وجود دارد که بعضی‌ها با توجه به سه برابر شدن نقدینگی در کشور نسبت به چند سال قبل، می‌گویند قیمت دلار نیز سه برابر خواهد شد که با توجه به این محاسبات می‌بایست اعدادی در حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان را برای آن متصور شد. همچنین سکه در صورت عدم صعود زیاد انس طلا، قیمتی در حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ تا ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد داشت.

دیدگاه دوم در مورد قیمت دلار و سکه در سال ۹۸ این است که با توجه به زمزمه‌های توافق ایران با اروپا بر سر برجام و همچنین بعضی از نشست‌های حاشیه‌ای سران کشور در عمان، قیمت دلار در سال ۹۸ چیزی در حدود ۵ هزار تومان خواهد بود.

دیدگاه شما در رابطه با قیمت دلار و سکه در سال ۹۸ چیست؟

به‌روزرسانی ۱۳ مهر ۹۸: همچنان بازارهای موازی در خواب

با مراجعه به پیش‌بینی‌های کارشناسان بازارهای مختلف از جمله بازار دلار، سکه و طلا، خودرو و مسکن، متوجه می‌شویم همه یک تعادل و آرامش نسبی در قیمت‌ها را انتظار دارند. در واقع، جز بازار بورس در حال رکوردشکنی است؛ بازارهای موازی دیگر همه از یک ثبات و پایداری برخوردار هستند.

البته، پیش‌بینی می‌شود یک خبر ناگوار سیاسی این وضعیت را برهم بزند چون این بازارهای موازی همه در سایه رفتارها و کنش‌های سیاسی هستند و اگر دولت آمادگی لازم را نداشته باشد یا ابزار و قدرت کافی در اختیارش نباشد؛ با کوچک‌ترین موج سیاسی منفی، تعادل بازارها برهم زده خواهد شد.

دلار و سکه همچنان در کانال‌های چند ماه اخیر قرار داشته و هر روز کمی افزایش یا کاهش پیدا می‌کنند. کارشناسان پیش‌بینی کردند اگر وضعیت سیاسی به همین منوال ادامه داشته باشد؛ تمام پاییز این قیمت‌ها را شاهد باشیم و حتی ماه‌های اول زمستان نیز تعادل در بازارها حاکم باشد.

به‌روزرسانی ۶ مهر ۹۸: دلار همچنان ثابت

قیمت دلار با شروع هفته دوم مهرماه همچنان ثابت مانده و با روزهای آخر هفته پیش تفاوتی نکرده است. صرافی‌ها روز شنبه ۶ مهرماه، قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین کردند. البته، صرافی‌های غیر بانکی دلار را ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان می‌فروشند.

مردم با داشتن مدارکی مانند کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی می‌توانند هر روز تا ۲۰۰۰ دلار از صرافی‌ها خریداری کنند. خرید و فروش دلار در بازار کاملا آزاد و رویکردی منطقی دارد.

مسافران خارج از کشور هم می‌توانند با در دست داشتن اسناد و مدارک اعلام شده، به شعب بانک‌های عامل مراجعه و  برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۴ تومان و ۷ ریال خریداری کنند.

به‌روزرسانی ۳۰ شهریور ۹۸: آیا همیشه بازار ارز و سکه این‌طور باقی می‌ماند؟

چند ماهی است که بازار ارز و سکه در وضعیت رکود و کاهش قیمت‌ها است. روزی چند صد تومان از قیمت دلار می‌افتد و روز دیگر چند صد تومان افزایش پیدا می‌کند؛ به‌طوری که دایما در کانال ۱۱ و ۱۲ هزار تومان در تردد است.

وضعیت بازار سکه و طلا هم به این منوال است. یک روز سکه ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است؛ فردا می‌شود ۴ میلیون و ۷۵ هزار تومان و روز بعد دوباره ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان. برخی روزها هم به زیر ۴ میلیون تومان امده است.

سوال اساسی این است: آیا در سال ۹۸ و همین‌طور سال ۹۹ بازار ارز و سکه به همین منوال باقی خواهد ماند و قیمت‌ها تغییر پیدا نمی‌کنند؟

تحلیل کارشناسان این است که در نیمه دوم سال ۹۸ این ثبات بر بازار باقی می‌ماند و بعید است مولفه‌های بازار بتوانند وضعیت را تغییر دهند ولی چون اقتصاد ایران نیاز به اصلاحات دارد و دولت هم الان در وضعیتی نیست که دست به اصلاحات اساسی بزند؛ برخی مخاطره‌ها برای این بازارها هست که هر الان ممکن است وضعیت را دگرگون کند.

کاهش فروش نفت، تنش‌های سیاسی، تصمیم‌های احساسی، ورود تقاضاهای احتیاطی و افزایش تقاضاهای تجاری همه می‌توانند بازار ارز را ملتهب کنند.

دولت توان تامین مخارج خود را ندارد و برخی از کارشناسان می‌گوید به طور یقین با کسری بودجه روبرو می‌شود. در این مسیر، دولت ممکن است برای تامین کسری بودجه خود رو به سوی منابع بانک مرکزی بیاورد و اینجا شروع برهم خوردن تعادل این بازارها است.

با همه این احوال‌ها، باز هم در این شرایط سرمایه‌گذاری در بازارهای سکه، طلا و ارز ریسک بالایی دارد. برای دانستن بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری مطلب «نیمه دوم سال ۹۸ در کدام بازارها سرمایه‌گذاری کنیم؟» را مطالعه کنید.

به‌روزرسانی ۲۳ شهریور ۹۸: حباب سکه صفر شد

قیمت سکه در هفته گذشته (ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ع) به مرز ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید تا کارشناسان بگویند حباب قیمتی سکه کاملا رفع و صفر شده است.

پیش‌بینی می‌شود در هفته جاری (۲۳ الی ۲۹ شهریور ماه) نیز این روند کاهشی قیمت سکه ادامه داشته باشد چون در ایام سوگواری و محرم هستیم و تقاضا در بازار نیست. حتی گفته می‌شود قیمت یک سکه تمام بهار آزادی به زیر ۴ میلیون تومان خواهد آمد.

تنها در یک صورت است که قیمت سکه دوباره روندی افزایشی به خود می‌گیرد و آن، کاهش نرخ‌های سود بانکی است. اگر نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند؛ شاید سرمایه‌های شناور در بازار دوباره به سوی بازار سکه و دلار سرازیر شوند و در آن صورت شاهد قیمت‌های افزایشی خواهیم بود.

بعید است فعلا شاهد کاهش نرخ سود بانکی باشیم و سرمایه‌گذاران نباید در بازار سکه رویاهای بزرگی حداقل برای کوتاه مدت داشته باشند.

البته، هنوز در سکه‌های نیم گرمی، ربع گرمی و یک گرمی شاهد مقداری حباب قیمتی هستیم ولی رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف می‌گوید در دو ماه محرم و صفر یک تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار می‌شود و بعید است شاهد اتفاق خاصی در این بازار باشیم.

به‌روزرسانی ۱۶ شهریور ۹۸: کاهش ادامه‌ دارد

در حالی‌که قیمت دلار در روزهای آخر هفته پیش کمی روند صعودی به خود گرفت و قیمت طلا به بیشترین حد خود در ده روز اخیر رسید؛ باز هم در این بازارها رکود حاکم است و هیچ نشانه یا تصمیمی مبنی بر خروج از این وضعیت مشاهده نمی‌شود.

همان‌طور که در به‌روزرسانی‌های پیشین از زبان کارشناسان مختلف بیان کردیم؛ تصور می‌شود نیمه دوم سال ۹۸ دلار و سکه روندی کاهشی داشته و قیمت‌ها پایین‌تر از این حد برسند. بازار نوسان‌های بسیار کمی داشته و بانک مرکزی به خوبی توانسته است مدیریت خود را حاکم کند.

بنابراین؛ فعلا این بازارها برای سرمایه‌گذاری مناسب نیستند و فقط اگر مصرف‌کننده هستید؛ می‌توانید وارد این بازارها شوید. می‌توانید طلا، سکه و دلار برای مصرف خودتان خریداری کنید که در بهترین قیمت‌های یک سال اخیر قرار دارند.

نمی‌توانیم پیشنهاد کنیم سکه و دلار زیادی خریداری و پس‌انداز کنید چون ممکن است مجموع اتفاقات درونی و بیرونی بازار باز هم قیمت‌ها را شکسته و روند کاهشی ادامه‌دار باشد.

به‌روزرسانی ۹ شهریور ۹۸: پیش‌بینی قیمت دلار و سه در هفته پیش‌‌رو

آیا باید به کاهش شدید قیمت دلار و سکه و طلا در هفته جاری امیدوار بود؟ نگاهی به سایت‌های اقتصادی معروف و نظرات کارشناسان خبره بازار می‌گوید نه!

برخی افراد با توجه به ورود به ماه محرم و کاسته شدن از مراسمات عقد و ازدواج، انتظار دارند قیمت سکه و طلا با کاهش قیمت شدیدی روبرو شود ولی روند قیمت جهانی این مسکوک‌ها افزایشی است و از سوی دیگر بازار نشان داده خرد خرد کاهش پیدا می‌کند.

همین وضعیت برای قیمت دلار هم صادق است. دلار در هفته اول شهریورماه به مرز ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید و حتی یک روز زیر ۱۱ هزار تومان رفت ولی امروز شنبه ۹ شهریورماه دوباره به قیمت ۱۱ هزار و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

در هفته‌های اخیر، اگر اتفاق بسیار ویژه‌ای در سطح کشور، منطقه و جهان رخ ندهد؛ نباید انتظار کاهش یکباره قیمت‌های دلار و سکه را داشت بلکه کم‌کم قیمت دلار و سکه پایین می‌آید.

اجناس مرتبط با دلار هم یکی دو ماهی با تاخیر به صورت اندک اندک تغییر قیمت می‌دهند و شیب قیمتی رو به پایینی دارند.

به‌روزرسانی ۲ شهریور ۹۸: دلار تا پایان سال در کانال ۱۱ الی ۱۲ هزار تومان است

با شروع اولین هفته شهریورماه، قیمت دلار باز هم کاهش داشت و به مرز ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان برای فروش رسید. صرافی‌ها هم دلار را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مردم می‌خرند.

یورو نیز با کاهش اندک به کف کانال سیزده هزار تومان نزدیک شد و هر یورو در بازار به نرخی برابر با ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته شد. صرافان اسکناس یورو را به قیمت ۱۳ هزار تومان از مردم خریداری می‌کنند.

همان‌طور که در هفته‌های پیش هم تاکید شد؛ دلار تا پایان سال گرانی زیادی نخواهد داشت و به صورت کنترل شده در دست دولت است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند دلار در نیمه دوم سال ۹۸ بین کانال‌های ۱۱ الی ۱۲ هزار تومان در نوسان خواهد بود.

البته، بسیاری از دلال‌های بازار ارز هنوز تحلیل‌های خود را بر این استدلال استوار کرده‌اند که کاهش درآمد ارزی دولت احتمال هیجانی نرخ ارز در نیمه دوم سال ۹۸ را بیشتر می‌کند چرا که دولت توان تامین هزینه پروژه‌های عمرانی طبق پیش‌بینی‌های برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۸ را ندارد.

ولی کارشناسان رسمی اقتصادی از جمله اساتید اقتصاد دانشگاه می‌گویند دولت دست به هر کاری می‌زند تا در نیمه دوم سال ۹۸ قیمت دلار را کنترل شده در اختیار داشته باشد:

دولت با تثبیت نرخ ارز بین ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان در بلندمدت به دنبال این است که بخشی از دلارهای موجود در منزل مردم را جذب کند، چرا که افرادی که ارز با قیمت‌های بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان خریده‌اند؛ در کوتاه‌مدت می‌توانند سود کنند، اما اگر قیمت دلار در بلندمدت در همین کانال باقی بماند؛ می‌تواند به دلیل رکود سرمایه زیان‌بار نیز باشد

به‌روزرسانی ۲۶ مرداد ۹۸: تا پایان سال دلار گران نمی‌شود

هم بازار، هم کارشناسان و هم پیش‌بینی‌ها همه یک حرف می‌زنند: دلار ارزان‌تر می‌شود و روند کاهش خود را ادامه خواهد داد.

یک عضو اتاق بازرگانی با اشاره به وضعیت اقتصادی و شرایط سیاسی ایران پیش‌بینی کرد آرامش بازار ارز تا پایان سال تداوم داشته باشد. برخی پیش‌بینی‌ها می‌گویند دلار گران که نمی‌شود؛ یک سقوط آزاد به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد داشت.

نمودار فروش دلار در دو هفته متنهی به ۲۳ مرداد ماه را در زیر مشاهده می‌کنید:

در حالی‌که نرخ جهانی طلاجات در هفته گذشته روندی صعودی داشته و حتی پیش‌بینی می‌شود که در پی تنش‌های ایجاد شده میان امریکا و چین، باز هم افزایش پیدا کند؛ قیمت سکه و طلا در ایران با ثبات است و اندکی افزایش نشان می‌دهد.

این قیمت‌ها نشان می‌دهد نوسان دلار و سکه به خوبی توسط بانک مرکزی مهار شده است و ابزارهای کنترلی اعمال شده در بازار جواب دادند.

این آرامش در بازارهای دلار، سکه و طلا ادامه‌دار خواهد بود و حتی بازارهای مسکن و خودرو هم آرام و پایدار هستند.

به‌روزرسانی ۱۹ مرداد ۹۸: دلار و سکه روندی کاهشی خواهند داشت

پیش‌بینی‌ها از ادامه روند کاهشی قیمت دلار و سکه در روزها و هفته‌های آتی خبر می‌دهند. پس از عدم توافق امریکا با چین، ارزش دلار یک ریزش داشت که روی قیمت دلار در ایران هم تاثیرگذار بود و باعث شد دلار دوباره به کانال ۱۱ هزار تومان برگردد.

امروز، شنبه ۱۹ مرداد ماه هر دلار ۱۱.۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و هر یورو ۱۳.۳۴۰ هزار تومان است. قیمت سکه تمام امامی ۴.۱۹۸.۰۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در حالی‌که روزهای ابتدای مردادماه شاهد افزایش ناگهانی دلار و رسیدن به مرزهای ۱۳ هزار تومان بودیم ولی در هفته گذشته باز هم روند کاهشی پله پله‌ای داشت که در نمودار زیر به خوبی مشهود است:

نمودار فوق قیمت کاهشی دلار در ۱۷ روز گذشته را نشان می‌دهد. همان‌طور که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند؛ قیمت دلار به این روند کاهشی خود ادامه خواهد داد و بعید است روندی افزایش به خود بگیرد یا به یک باره وارد کانال‌های قیمتی گذشته شود.

در حقیقت، بازار دلار و سکه در این روزها به یک ثبات نسبی رسیده است و قیمت‌های حبابی در حال ترکیدن هستند. مثلا الان هر سکه تمام امامی نزدیک به ۸۵ هزار تومان حباب دارد که در روزهای آینده کمتر خواهد شد.

به‌روزرسانی ۱۲ مرداد ۹۸: ارز و سکه برای سرمایه‌گذاری مناسب نیستند

در اولین روز شروع هفته، قیمت دلار نقدی ۱۲۰۹۴۰ ریال بوده و طلای ۱۸ گرم با قیمت ۴۱۱۴۰۰ ریال به فروش می‌رسد. قیمت سکه تمام هم ۴۲۰۰۰۰۰۰ ریال است.

در هفته گذشته، قیمت‌های دلار و سکه دایما در حال نوسان‌هایی بود. برخی انتظار داشتند روند افزایشی قیمت دلار و سکه ادامه پیدا کند ولی باز هم در اواسط هفته متوقف شد.

این وضعیت به خوبی نشان می‌دهد هیچ‌گونه ثبات، منطق و وضعیت پایداری در بازار سکه و ارز نیست. یک خبر، یک تحریم، یک تصمیم و اتفاق تازه قیمت‌ها را دچار نوسان و افت و خیز می‌کند.

مهاجرت سرمایه‌گذاران از بازار سکه و ارز به خوبی نشان می‌دهد این بازار وضعیت ثبات خود را از دست نداده است و البته قیمت‌های واقعی بیشتر نمایان می‌شوند.

سکه در حال حاضر نیز به قیمتی در حدود ۴ میلیون و صد هزار تومان معامله می‌شود و این کاهش قابل توجه به عقیده فعالان این بازار تداوم دارد چرا که از یک سو حباب سکه تخلیه شده است و از سوی دیگر چشم اندازی برای بازگشت سود به این بازار متصور نیست.

از این رو است که سرمایه‌ها در حال حاضر در بازارها منجمد شده اند، در بازار سکه و ارز، خودرو و مسکن.

قیمت دلار در این دوره زمانی کاهشی بیش از ۲ هزار تومان را به خود دیده است. فعالان بازار این روند را ادامه‌دار می‌دانند. بازار متشکل ارزی در حال تشکیل است و بررسی‌ها حکایت از تداوم این روند دارند.

بروزرسانی ۲۵ تیر ۹۸ قیمت دلار و سکه

دلار و سکه در سراشیبی کاهش قیمت هستند. قیمت دلار به زیر ۱۲ هزار تومان در صرافی‌ها رسیده است و سکه تمام بهار آزادی نیز به مرز ۴ میلیون تومان نزدیک می‌شود.

بسیاری از کارشناسان بازار دلار و سکه پیش‌بینی می‌کنند روند کاهش قیمتی روزها اخیر ادامه داشته باشد و شاید شاهد آمدن دلار به زیر ۱۰ هزار تومان و قرارگیری سکه در محدوده ۳ میلیون تومان باشیم.

ریزش قیمت دلار در صرافی‌ها سبب شد نرخ خرید دلار از مردم در بازار آزاد نیز با کاهشی قابل توجه مواجه شود. در حال حاضر فرایند خرید دلار از متقاضیان فروش با کندی پیش می‌رود و بسیاری از صرافان و حتی دلالان از خرید دلار امتناع می‌کنند و قیمت‌هایی در محدوده ۱۱ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان را برای خرید پیشنهاد می‌دهند.

هر یورو نیز امروز به قیمت ۱۴ هزار تومان در صرافی‌ها فروخته می‌شود. قیمت خرید یورو از مردم نیز ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان علام شده است.

بروز رسانی ۱۰ تیر ۹۸ قیمت دلار و سکه

بازار مدت‌هاست شرایط آرامی را سپری کرده و حتی نسبت به اخبار منفی و تحریمی هم مانند سابق واکنشی نشان نمی‌دهد. به‌نظر می‌رسد شرایط فعلی ادامه خواهد داشت و به جز بروز مسایل غیر قابل پیش بینی، دلار هیجان خاصی را تجربه نخواهد کرد. البته افزایش قیمت اونس طلا سبب شده تا بهای آن با توجه به معادلات جهانی دچار بالا رود.

بروز رسانی ۲۴ فروردین ۹۸ قیمت دلار و سکه

پس از اعلام آمریکا بر ضد سپاه پاسداران، بازار دچار یک هیجان کوتاه مدت شد و قیمت دلار تا ۱۴٫۵۰۰ تومان بالا رفت اما پس از آن در طی چند روز اخیر به‌صورت متوالی کاهش یافته و به مرز ۱۳٫۵۰۰ تومان رسیده است. پیش بینی می‌شود این روند تا ۱۳هزار تومان نیز ادامه داشته باشد و به‌خاطر ارایه ارز توسط پتروشیمی‌ها، بازار دچار ثبات خواهد بود مگر آنکه پیش‌بینی غیر منتظره‌ای (همچون درگیری‌های منطقه‌ای) رخ دهد.

بروز رسانی ۵ اسفند ۹۷ قیمت دلار و سکه

در بخش دیدگاهها گفته بودیم که دلار بالا پایین خواهد داشت که جزئیاتش قابل مشاهده است. هر چند دوستان ما رو متهم به خیلی چیزها کردند ولی خدا رو شکر پیش بینی ها درست از آب در اومد. به نظر می رسه که دولت در سال بعد قصد تثبیت در یک نرخ را دارد که نرخش مشخص نیست و برای همین باید دوستان حواسشان باشد.

بروز رسانی ۹ آذر ۹۷ قیمت دلار و سکه

پس از وقفه طولانی در بروزرسانی این صفحه، خبرهای شنیده از بانک مرکزی و دولت بر این است که تصمیم این نهاد مالی بر تثبیت نرخ دلار در سال ۹۸ است. این به مفهوم بالا یا پایین رفتن نرخ نیست و صرفا تذکری است برای کسانی که معاملات زیادی انجام می‌دهند.

بروز رسانی ۹ آذر ۹۷ قیمت دلار و سکه

قیمت دلار به حوالی ابتدای تابستان رسیده و در حول و حوش ۱۱ هزار تا ۱۱.۵۰۰ تومان در نوسان است. بسیاری این شرایط را موقتی قلمداد کرده و برخی تا پایین آمدن قیمت در سطح قیمتی ۱۰ هزار تومان هم نظر می‌دهند.

بروز رسانی ۸ آبان ۹۷ قیمت دلار و سکه

همان طور که گفته بودیم تا آبان ماه قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد و دولت فعلا قصد دارد حوالی ۱۵ هزار تومان نگه دارد. البته اگر دولت تا ۲۵ آبان ماه این روند را حفظ کند و نوسانات کنترل شود چندماهی ثبات را شاهد خواهیم بود اگر توانایی این کار را نداشته باشد وضعیت به گونه دیگری پیش می رود.

بروز رسانی ۲۱ مهر ۹۷ قیمت دلار و سکه

به نظر می‌رسد که بانک مرکزی قصد دارد در حوالی ۱۵ هزار تومان اقدام به تثبیت نماید. در حالت کلی پیشنهاد می‌شود که برای کسب سود و حفظ ارزش پول به بورس مراجعه کنید.

بروز رسانی ۹ مهر ۹۷ قیمت دلار و سکه

طبق وضعیتی که در حال حاضر در اقتصاد کشور حکمفرماست بعضی از موارد را باید بگوییم تا در نظر بگیرید. طبیعتا در صورت رخ دادن بعضی از اتفاقات باید شاهد کاهش قیمت دلار باشیم.

۱- یکی از موضوعات بسیار مهم fatf است که در صورت قرار گرفتن نام ایران در لیست سفید آن یک کاهش بسیار قابل توجه در قیمت خواهیم داشت.

۲- یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بسته حمایتی اروپا از برجام است که در صورت برقراری کامل و بدون نقش نیز یکی از دریچه‌های ورود ارز خواهد بود که منجر به کاهش قیمت می‌شود.

۳- یک لحظه به این موضوع توجه کنید، نه قصد رد یا تایید بالا یا پایین رفتن قیمت را داریم، به صورت کلی بیایید فکر کنید که قیمت دلار به ۱۰۰ هزار تومان برسد، مثلا عرض شد، همه خریدار دلار بوده‌ایم ولی آن موقع دقیقا این دلار ۱۰۰ هزار تومانی را به چه کسی خواهیم فروخت؟ به این فکر کرده‌اید؟

لطفا آدرس این صفحه را برای دوستانتان در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید تا همه در کنار هم از یک محیط تعاملی بهره مند شویم و این نوید خوب را می‌دهیم در صورتی که حضور کاربران در این صفحه بیشتر شده و تعداد کامنت‌های دریافتی بیشتر شود از کارشناسان حوزه ارز و سکه برای مشاوره‌های تخصصی و ریزتز از پیش بینی دقیق ارزهای مختلف دعوت خواهیم کرد.

بروز رسانی ۴ مهر ۹۷ قیمت دلار و سکه

روز گذشته طی صحبتی که با یکی از اساتید حوزه اقتصاد مصاحبه‌ای انجام دادیم ایشان مصرانه روی قیمت حوالی ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان برای دلار در بلندمدت تاکید داشتند و دلیل آن را هم‌خوانی با نقدینگی موجود و وضعیت اقتصادی کشور عنوان کردند. البته ایشان این مطلب را اضافه کردند که جو روانی موجود در صورت عدم مدیریت و کنترل به قیمت‌های بالاتر برای دلار نیز دامن خواهد زد!

بروز رسانی ۲۴ شهریور ۹۷ قیمت دلار و سکه

با توجه به برنامه‌های دولت برای کنترل بازار پولی و مالی کشور به نظر می‌رسد که اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز و سکه دارید می‌بایست با نگاه بلندمدت وارد شوید که قطعا سود خوبی در آن نهفته است ولی در کوتاه مدت شاید شاهد ضرر باشید یا نسبت به دیگر سرمایه گذاری‌ها کمتر سود کنید.

بروز رسانی ۲۰ شهریور ۹۷ قیمت دلار و سکه

با توجه به نوسانات به نظر می‌رسد که کف ۱۳۰۰۰ تومان برای دلار گریز ناپذیر بوده و با توجه به شواهد امر می‌توان سقف ۲۰ هزار تومان را برای اواخر سال ۹۷ مطرح کرد.

بروز رسانی ۱۶ شهریور ۹۷ قیمت دلار و سکه

در خبری عجیب حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان پیش بینی دلار ۲۰ هزار تومانی کرده که قطعا این اتفاق به بحران‌های بسیار بزرگ در کشور خواهد انجامید!

بروز رسانی ۱۳ شهریور ۹۷ قیمت دلار و سکه

امروز قیمت دلار به ۱۴ هزار تومان رسیده و متاسفانه پیش بینی قبلی ما نسبت به دلار درست از آب در آمد ولی در زمانی زودتر!

به نظر می‌رسد که قیمت دلار ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۹۷ دور از ذهن نیست ولی رکود احتمالی در ماه‌های آتی و علی‌الخصوص در سال آینده قطعا چیزی است که امکان رشد بیشتر برای دلار و سکه را خواهد گرفت. سقف منطقی دلار نهایتا ۱۶۵۰۰ تومان و سقف منطقی سکه نیز حوالی ۶ میلیون تومان است.

بروز رسانی ۶ شهریور ۹۷ قیمت دلار و سکه

در بحث مسکن نیز قیمت‌ها به شدت بالا رفته و در بعضی از مناطق نزدیک به دوبرابر شده است. اما نکته جالب در مورد سکهاین است که از حوالی قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون تومان رسیده است و این یعنی رشد نزدیک به ۳٫۳ برابری ولی دلار از حوالی ۳۷۰۰ در حال حاضر به ۱۰۸۰۰ تومان رسیده است( ۶ شهریور ۹۷) و اگر دلار نیز به مانند سکه بخواهد بالا برود باید چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان معامله بشود و اگر دلار را مبنای اصلی قرار دهیم قیمت سکه می‌بایست چیزی در حدود ۳ میلیون تومان باشد!

اما با توجه به تورم، گرانی‌ها، نفدینگی روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان که در حال افزایش هست، به نظر می‌رسد که برای سال ۹۸ می‌توان قیمت بین ۴ تا ۵ میلیون تومان را برای سکه یک رقم نرمال دانست و دلار نیز حوالی ۱۳ هزار تومان معامله شود.

ادامه این تحلیل را اینجا بخوانید

بروز رسانی ۲۶ مرداد ۹۷ قیمت دلار و سکه

با توجه به تحولات اخیر بازار ارز و سکه این تحلیل بروز می‌شود. به نظر می‌رسد که با توجه به رشد نقدینگی و همچنین کاهش شدید درآمدهای ایران از فروش نفت قیمت ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان برای دلار در سال ۹۸ متصور خواهد بود. البته گفتنی است که این ارقام معمولا به صورت کلی گفته می‌شود و اگر برای حفظ ارزش پول به دنبال خرید جنس هستید، پیشنهاد می‌کنیم روی خرید طلای آبشده فکر کنید.

برای قیمت ۱۶ هزار تومان قطعا سال آینده زمانی است که احتمال رخ داد وجود دارد ولی شاید حوالی آبان ماه شاهد افزایش قیمت دلار تا حوالی ۱۶ هزار تومان باشیم.

البته بانک مرکزی برنامه‌هایی دارد که ممکن در حوالی نرخ ۱۰ هزار تومان تثبیت شده و به طور کلی در چندماه آینده شاهد افزایش قیمت نباشیم.

پست‌های مشاوره‌ای ما:

980 نظرات
 1. شهروند درجه چهار می‌گوید

  آقای تحلیگر تحریم های آمریکا از اواسط مرداد در خصوص مبادلات پولی و صادرات نفت و در اواسط آبان در خصوص کشتیرانی بیمه و…شروع میشود دلبندم ضمنا بین دیدگاه ۱۳ تومانی و ۵ تومانی بیش از ۲۰۰درصد اختلافه خیلی تحلیل در حد لا لیگایی ارایه شده

  282
  40
  1. p می‌گوید

   سلام اقای ذاکری امروز۹۷/۱۱/۱۳طلا۳۶۳۰۰۰هست ایاخرید طلایه دست دوم کاردرستیه؟؟ممنون میشم جواب بدین

   117
   18
   1. ذاکری می‌گوید

    به دید بلند مدت بله.

    38
    5
    1. میترا می‌گوید

     با ۳۰ میلیون سرمایه طلای دست دوم گزینه بهتریه یا سکه؟ یا شاید خودرو؟
     در مورد شمش نظرتون چیه؟

     118
     17
    2. جواد می‌گوید

     سلام .اقای ذاکری لطفا بگید که ،پیش بینی شما از قیمت دلار بعد از ۲۲ بهمن چگونه خواهد شد روند افزایشی یا کاهشی ،،،؟؟؟؟ میخوام دلار بخرم منتظر پاسخ شما هستم .

     70
     17
     1. ذاکری می‌گوید

      با سلام
      فعلا وضعیت از روند افزایشی حکایت داره در بلند مدت.

      43
      4
    3. Zzz می‌گوید

     سلام میشه بگید قیمت خونه سال دیگه چه تغییری میکنه؟

     17
     6
    4. Zz می‌گوید

     سلام قیمت خونه سال آینده چه تغییری میکنه؟

     25
     8
   2. p می‌گوید

    بلندمدت همون یکساله یابیشتر منظورتونه

    19
    7
   3. p می‌گوید

    اقای ذاکری من ۹۷/۱۱/۱۸هرطلافروشی رفتم ب قیمت تابلونمیده طلای دست دوم رو ۳۶۷۰۰۰هرگرم بود بیشترازین میفته

    19
    6
    1. ذاکری می‌گوید

     با سلام
     چقدر بالاتر میدن؟

     12
     5
     1. p می‌گوید

      سلام یه طلافروشی گفت برای طلای دستدوم فقط سه درصد میکشه روش

      9
      7
     2. p می‌گوید

      سلام اقای ذاکری الان۹۷/۱۲/۱هست ایاخریدزمین انتهای مجیدیه الهیه مجاورپرژه سبز کاردرستیه

      18
      11
   4. خانوم گل می‌گوید

    سلام بنظرتون همین الان با این،قیمت بالای طلا باز هم سرمایه گذاری تو بازار طلا منطقیه؟؟من تقریبا ماهیانه دو تومن سود پولم میشه یعنی طلا بخرم سود بیشتری داره؟

    16
    5
    1. ذاکری می‌گوید

     با سلام
     اگر دیدتون بلند مدت باشه بله.
     یعنی بخرید و بندازید یه گوشه توجه نکنید به نوسانات.

     10
     2
  2. p می‌گوید

   مثل اینکه ان شاالله میخوادقیمت ارزطلا بیاد پایین ب امید خدا

   15
   34
  3. Ma می‌گوید

   سلام آقای ذاکری. راست میگن شما کارمند بورسین؟

   5
   3
   1. ذاکری می‌گوید

    سلام
    تا چند روز پیش که دلال دلار بودم
    قبلش هم میگفتن طلا فروشم
    البته یک عده که من روی طلای ۲۹۰ تومن میگفتم طلا بخرید یا طلاتون فعلا نفروشید دم عید بفروشید میگفتن ذاکری کلاهبرداره ! الان طلا رو بالا ۴۰۰ میتونن بفروشن … یا دلار ۱۰ تومنی رو بالای ۱۳ میتونن بفروشن! اینجا کسی تشکر نمی کنه ولی ماشاالله دست به تهمت و فحشمون خیلی خوبه.

    111
    3
    1. مهراد می‌گوید

     سلام اقای ذاکری درست میفرمایید ولی هستند کسانی که همیشه به شما مدیونن و ابراز محبت میکنن

     30
     1
    2. User 21 می‌گوید

     سلام آقای ذاکری روز بخیر
     الان امامی بخریم یا آب شده ؟ یا چیز دیگه ای صلاحه؟
     ممنون

  4. Zzz می‌گوید

   سلام آقای ذاکری میشه راجب قیمت خونه درسال ۹۸توضیح بدین

   25
   7
  5. عسل می‌گوید

   آقای ذاکری با سلام دلار خرید ۱۴۰۰۰ تومان آیا با این شرایط باید فروخت؟

   1. فرانک فرشیدی می‌گوید

    همه در بازار فروشنده طلا و سکه و ارز هستند
    اگر سرمایه‌گذاری بلندمدت کردید و گرفتاری مالی ندارید؛ بهتر است طلا و سکه و ارز نفروشید

 2. مبادا می‌گوید

  البته ۵تا ۱۳ میشه ۱۶۰ درصد.
  ولی بهرحال تحلیل خوبی بود

  60
  37
  1. ایران سربلند می‌گوید

   سلام

   5
   4
 3. ؟؟؟ می‌گوید

  خسته نباشی با این تحلیلی ک داشتی،۳ چراغ سبز گرفتی

  119
  26
 4. ناشناس می‌گوید

  مذاکره با آمریکا که بعید و غیر ممکن است. ولی تحریم های آمریکا اثر میان مدت و بلند مدت خواهد داشت. با توجه به عدم تولید داخلی و نبود زیرساخت های اقتصادی وعدم شفافیت سیستم مالی و مسائل مختلف دیگر که جای بحث نیست، نرخ ریال به شدت کاهش می یابد (دلار افزایش پیدا نمی کند). البته افزایش قدرت جهانی دلار هم موثر است.

  103
  23
 5. محمد می‌گوید

  والا تو این چند دهه، همش گفتند اقتصاد خودمون که رو پای خودمون باشیم و وابسته ی هیچ کشوری نباشیم….اما الان که با یه سری تحریم وضعیت مملکتمونو میبینید…
  عیب کجاست رو…….البته میدونم و لی نمیگم!!!

  111
  10
  1. جوان ناکام می‌گوید

   جان مادرت بگو….

   88
   12
 6. کامران می‌گوید

  خوب دقیق پیش بینی کردی خوشم اومد ازت، خداوکیلی تو کارشناس توی مسائل اقتصادی هستی یا همیشه اینقدر اراجیف میبافی الان از یک کلاس پنجمی بپرسن سریع میگه با این اقتصاد فلج و دزدی و اختلاس آقایان بالا دستی نظام ولایت دلار به ۲۰ هزار تومان میرسه
  فقط بلند شو کاسه کوزتو جمع کن کارشناس خبره، خیلی مواظب خودت باش نکنه سازمان موساد یا سیا بفهمن یک چنین مخ و عجوبه ایی توی ایران هست بیان بدزدنت، سران این حکومت اسلامی هم مثل جنابعالی هستند که این مملکت رو به گوه کشیدن

  428
  62
  1. نازنین می‌گوید

   آفرین منم با شما موافقمدحرفای چرتی گفته
   نادانه دیگه.

   200
   38
 7. محسن می‌گوید

  سلام دوستان این تحلیل های آقایان به درد امسال خودشون می خوره اینو بدونین دلار به بالاترین قیمت تاریخ ایران میرسه تو سال ۹۸ ودر مقابلش طلا هم همینجور.

  311
  35
  1. مرجان می‌گوید

   سلام از کجا مطمئن هستید؟

   58
   17
 8. . می‌گوید

  البته اگر با این وضعیت سال ۹۸ ایرانی دیگه وجود داشته باشه

  171
  15
 9. امیر می‌گوید

  در این بازار اشفته هیچی مشخص نیست ولی کسی که اهل ریسک نباشه همیشه شکست میخوره از ریسک نترسید ولی خواهشا به قشر ضعیف وبد بخت هم فکر کنید اقتصاد ما دست خودمان است .بیاید همه کمک کنیم

  142
  25
 10. مردم می‌گوید

  سال ۹۸ اگر گرانی باشه فقط ریال و تومان هست که شکمت رو سیر میکنه بشی پول دواما دکتر…و مسکن که از اجارش یا شاید فروشش استفاده کنی اما طلا خودرو دلار برا توهمه نون آب نمیشه چون وضعیت انقدر سخت میشه که مردم فقط کالای اساسی میخرند خوراک وووووو وقتی خریدار نباشه و مردم نخرند هرچی بالا بره اخر با مخاین زمین میخوره و اصلا دردی از مردم دوا نمیکنه یه مشت سود جو دنبال این حزفها هستن که سودش همهم بردند این چهل سال…مردم نون تو خون به نرخ روز میخورن اخرم همه خونخوار میشن تا کی سکوت در برابر این که مملکت داری بلد نیستن و پر دزد شده از مسولان دلالها سرمایه دارها خصوصی سازها انگار همه دشمن ایران شدن و کمر به نابودی مردم ضعیف و ایران بستند

  205
  27
 11. شهروند درجه 5 می‌گوید

  الان مشکل بزرگ تر از تحریم امریکا مشکل حل نشدن fatf هست که اگه حل نشه احتمال تحریم fatf هست
  اگر هم fatf رو قبول کنن دیگه نمیتونن تحریم امریکا رو دور بزنن مطمئنا قیمت دلار خیلی بیشتر از ۱۳۰۰۰ تومن خواهد شد

  140
  21
 12. ناشناس می‌گوید

  همه اش تقصیر تحریم‌نیست نود درصد مشکلات داخلی و این تقصیر کسانی که به این فرد بی عرضه رای دادند

  251
  39
 13. محمد می‌گوید

  اون مسوولی که میگه نقدینگی کشور سه برابر شده منظورش نقدینگی اطرافیان خودش و گرنه ما که سالی ۱۰درصد افزایش حقوق میبینیم و یارانه کسانی هم که قطع نشده و هنوز میگیرن ۷ساله که ثابت ولی خدا وکیل بعضی از این مسوولا حرف نزنن بهتره چون حرفهای گهر بار و بی فایده آنها باعث ناامنی وتورم میشه

  173
  28
  1. سام می‌گوید

   پسر خوب اون نقدینگی که شما میگین فرق میکنه. افزایش نقدینگی اصلا چیز خوبی نیست

   16
   7
 14. reza می‌گوید

  با سلام بنا بر اطلاعات رسیده قیمت دلار به احتمال ۶۰%در آبان ماه حدودا ۱۷تا۱۹ را خواهد داشت.اگر خواهان سرمایه گزاری هستید بهترین گزینه شمش های کوچک طلا می باشد.اگر در بانک ها نیز سرمایه دارید هرچه سریع تر از بانک ها خارج کنید.

  123
  64
  1. ماهان می‌گوید

   سلامRezaجان من ۸۰میلیون نقدتوبانک رسالت گذاشتم که تا شش ماه آینده وام بدون سود بیارم باتوجه به تورم های الان و تحریم های آتی آمریکا موندم که چیکارم کنم اگه امکان داره یه راهنمایی اساسی روپیشنهادبدین ممنونم

   56
   26
   1. ذاکری می‌گوید

    سلام
    به نظرم از طریق دیگه دنبال وام باشید بهتره. البته مهمه که به چه قصدی میخواهید وام بگیرید.
    توضیح بدید تا راهکار مناسب تقدیم کنم.

    32
    16
    1. امیر می‌گوید

     ذاکری پیدات نیس بابا بیا نکنه گرفتنت خبر بده لااقل بچا برات ساندیس بیارن

     20
     7
     1. ذاکری می‌گوید

      سلام
      من در خدمتم.

      20
      2
     2. سامان می‌گوید

      با سلام میخام وارد این گپ بشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

      11
      3
    2. بهراد می‌گوید

     سلام آقای ذاکری وقتتون بخیر
     لطفا راهنماییمون کنید الان ۹۷/۱۰/۱ هست.
     ما یه خونه داریم که دو واحد دوبلکس دوخوابه و یه زیرزمین یه خوابه داره میخوایم بفروشیم باهاش یه خونه۳-۴ خوابه بخریم و یه اپارتمانی. و از طریق این خریدوفروش بتونیم از امتیاز وام مسکن جانبازان باسود۴درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله استفاده کنیم . مقدارش سال۹۸ احتمالا ۷۰-۸۰ میلیون هست و خرداد میتونیم بگیریمش. به نظرتون باتوجه به وضعیت بازار مسکن از لحاظ قیمت و خریدوفروش از الان تا خرداد، اینکارو بکنیم یانه؟ البته مقدار زیادی وام و بدهی داریم به نظرتون به جای خرید اپارتمان بدهی هامون رو صاف کنیم ؟؟ یا نه اپارتمان بخریم اگر قرار خونه بره بالا‌.

     17
     5
     1. بهراد می‌گوید

      سلام اقای ذاکری . جناب ممنون میشم جواب سوالم بدین . سپاس
      البته میزان وام ۱۵۰ و بدهی ۵۰ تومن هست.

      10
      7
   2. پیمان می‌گوید

    طلا ابشده بخر . دنبال وام. نبالش دنبال دلار هم نرو فقط طلا اونم اب شده . من تمام پولمو ازبانک در الوردم که بیشتر ااز ااین دارایم بی اارزش نشه

    74
    10
 15. حمیدتوانا می‌گوید

  سلام. بعنوان یک کارشناس اقتصاد،نظرم اینه درسال ۹۸ قیمت دلار از مرض ۲۰هزار و سکه به بالای ۷میلیون خواهدرسید‌وسپرده های بانکی بسوی خرید طلا ،ارزهای خارجی و زمین و مسکن شتاب خواهد گرفت. نیز سیاست بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و شورای پول و اعتبار هیج راهکاری برای برونرفت از این اتفاقات نخواهد داشت.

  146
  29
  1. رضا می‌گوید

   سلام آقای حمید توانا کارشناس اقتصاد:با نوشتن کلمه(مرض)بجای مرز،مشخصه که کارشناسی داری،اول برو املاءتو درست کن بعد بیا نظر بده😂

   29
   6
 16. سارا می‌گوید

  اخه این کجاش بروزرسانی شده ????

  29
  11
  1. ذاکری می‌گوید

   اعداد تا حدودی بروز شدن و یک راهنمایی تقدیم شده.

   20
   7
   1. ماهان می‌گوید

    سلام اقا ذاکری میخاستم بدونم اگر دلاری ک قبلا گران تر خریدم ب طلای دسته دوم یا طلای اب شده ک امروز قیمتش پایینتر امده نصبت ب چند ماه گذشته تبدیل کنم ظرر میکنم؟ نگه دارم برای بلند مدت؟ یا همان دلارم برای بلد منت نگه دارم سودمند است؟

    12
    10
    1. ذاکری می‌گوید

     تبدیل کنید.

     16
     5
 17. حسن می‌گوید

  دروددلار۱۴تومانی برای حفظ پول بخریم یانه

  30
  16
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   با نگاه بلند مدتی بله.
   البته بهتره طلای آبشده بخرید.

   41
   12
   1. ايمان می‌گوید

    بلند مدت یعنی چه مدتی؟

    16
    8
    1. ذاکری می‌گوید

     یکسال.

     29
     8
   2. کامبیز می‌گوید

    جناب زاکری چقدر آبشده رو دستت مونده؟

    12
    5
    1. ذاکری می‌گوید

     سلام.
     حالا گیریم ۱۰۰ کیلو مونده رو دستم، قراره اینایی که میخرن از من بخرن؟

     51
     4
 18. رضا می‌گوید

  رییس جمهور ودیگر عوامل هیچ مشکل مالی ندارن بحمدالله بچه هاشون درنازونعمت زندگی میکنن.بذارین راحت باشن

  103
  9
 19. احمدی می‌گوید

  با سلام .
  اگر در این مدت دلار خود را ب طلای اب شده تبدیل کنیم بهتره یا همون دلار باقی بمونه؟

  26
  12
  1. ذاکری می‌گوید

   اگر در قیمت پایین خرید کردید که نگه دارید بهتره و فرقی نداره اگه در قیمت بالا خرید کردید سعی کنید در قیمتهای پایین خرید جدید بزنید تا میانگین بیاد پایین.
   اگر میتونید طلای آبشده بدون هزینه اضافی گیر بیارید و با قیمت خرید طلافروشی باشه ( مثلا کسانی که میخوان بفروشند و خریداری جز طلافروشی ندارن رو گیر بیارید) خوبه.

   24
   9
   1. احمدی می‌گوید

    سلام.
    ممنون بابت جواب و راهنمایی تون.
    الان سکه ازادی رو با طلای اب شده تعویض کنیم بهتره یا همون سکه ازادی باقی بمون بهتره؟
    با تشکر.

    12
    8
    1. ذاکری می‌گوید

     تبدیل کنید
     سکه حبابش زیاده و به قیمت نیست. اگر اتفاقی بیفته بیشترین کاهش رو سکه می کنه.
     ولی طلای آبشده به قیمته الان.

     30
     10
     1. فرید می‌گوید

      سلام اقای ذاکری شماره یا ایدی تلگرام میتونید برام ایمیل کنید که باهاتون در تماس باشم؟ مقداری پول دارم که میخوام سرمایه گذاری کنم، نمیدونم باهاش چی بخرم؟ امروز دلار چهارده و پانصد شده
      ایمیلم هست
      Faridtime@yahoo.com

      11
      6
     2. ذاکری می‌گوید

      با سلام
      به هیچ وجه به این شکل مشاوره نمیدیم و ادعایی نداریم.
      ولی برای بلند مدت طلای آب شده پیشنهاد می کنم.
      کوتاه مدت روی ارزهای جز دلار و یورو فکر کنید.

      21
      4
     3. فردین می‌گوید

      سلام جناب ذاکری ….
      طلا اب شده یعنی چی ؟؟؟؟

      3
      1
     4. ذاکری می‌گوید

      سلام
      طلای دست دوم
      طلای بی اجرت

      11
 20. شهروند می‌گوید

  افزایش قیمت دلار و طلا چه ربطی به تحریم داشته بودجه ریزی سال ۹۷ و کسری بودجه با عث این افزایش ها شده احتمالا” قیمت ها در سال ۹۸ متعادل خواهد شد و کاهش چشم گیری در قیمت ارزها خواهیم داشت

  25
  57
 21. Vida می‌گوید

  من در حال خرید جهیزیه ام مشکل مالی داریم، دیگه داریم روانی میشیم حتی اگه عروسی نگیریم حداقل ۲۰ میلیون برای اجاره خونه میخوایم یخچال تلویزیون اجاق گاز لباسشویی و…… خواهش میکنم اگه در توانتونه کمک کنید بهم

  37
  39
  1. کیهان محمدی می‌گوید

   شماره کارت بده

   78
   21
   1. مریم می‌گوید

    چقدر مهربان بخدا منم بیچاره شدم یکم پول داشتم دادم ربع سکه بانکی ۱۴۵۰۰۰۰الان شده ۱۱۰۰۰۰۰حداقل با این پول یک سود بخور نمیر ازبانک میگرفتم

    3
    8
    1. hana می‌گوید

     نگران نباش الان در اردیبهشت ۹۸ به ۲ میلیون تومن رسید

 22. لیلا می‌گوید

  سلام
  من ۱۷۰ گرم طلامو فروختم خونه خریدم ایا سرمایه گزاری در مسکن بهتره

  39
  17
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   اگر خریدید که مبارکتون باشه. اگر قبل از عید بوده که سود کردید . اگر الان خریدید که تا یه مدت احتمالا احساس کنید ضرر کردید ولی در بلند مدت خیر.

   31
   5
   1. مرجان می‌گوید

    با سلام.بنده در اوج گرانی با طلا آب شده گرمی ۱۲۵۰۰۰۰خریداری کردم الان با این اوضاع خیلی نگران هستم و تا پایان شهریور ۹۸ به پولم نیاز دارم چه پیشنهادی میکنید؟آیا امکان بالا رفتنش هست؟ممنونم اگر راهنماییم کنید

    19
    13
    1. حبیبی می‌گوید

     سلام من خریدار طلاهای اب شدت هستم

     8
     2
  2. فرید می‌گوید

   شک نکنید سود کردید.
   دلار و طلا به شدت پایین میاد.

   36
   69
   1. M می‌گوید

    از کجاانقدر مطمئن میگید؟

    8
    1
 23. حسن می‌گوید

  درودپیشبینی شمادرموردقیمت دلاردرآبان ۹۷باوجوداجراشدن تحریمهاچیه

  17
  8
  1. ذاکری می‌گوید

   دلار ۱۶ تا ۱۷ تومنی سرانجام ماجرا هست.
   اینکه میگن تازه تحریم ها شروع نشده اینه اگه شروع شه چی میشه حرف ناشیانه است.
   دلال جماعت خبر رو پیش خور می کنه . یعنی قرار بر توافقی بین ایران و آمریکا باشه و بیفته توی پروسه مثلا دلار میشه ۹ تومن ولی اگر توافق عملا صورت بگیره قرار نیست بشه ۱۰۰۰ تومن! همون ۹ تومن می مونه چرا؟ چون خبر پیش خور شده.
   اقتصاد ایران در حال حاضر با دلار حوالی ۱۶ تومن مشکلی نداره.

   35
   8
 24. معصومه پناهی می‌گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۵ میایون پولدارم میخاستم باهاش سرمایه گذاری کنم اما نمیدونم باید چیکار کنم که ضرر نکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید

  17
  8
 25. مهدیس می‌گوید

  سلام اقای ذاکری کاش زودترباسایت شما اشنا می شدم حدودا پنج میلیون حقوق سه ماه تابستون رو تازه گرفتم میگم به نظرتون باقیمت طلای چهارصدتومنی طلای اب شده بگیرم یانه صبرکنم؟یعنی قیمت طلاازاین هم بالاتر میره؟

  14
  7
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   برای سرمایه گذاری اگر همین مقدار پول رو دارید و بعدا اضافه نمیشه یا خرجی ندارید روی طلای آبشده یعنی طلای دست دوم فکر کنید.
   اگر پس انداز دیگری دارید بهتره روی خرید خودرو به صورت ثبت نامی فکر کنید علی الخصوص این روزها در طرح ایرانخودرو که سود خوبی بهتون میده.

   20
   13
 26. حسن می‌گوید

  درودبرشماولی بااجرایی شدن تحریم نفتی ومالی آبان ماه دسترسی ایران به دلاربه شدت کاهش پیدامیکندواین ممکن است به افزایش قیمت دلاربینجامدازسوی دیگه مساله سیاسی که نه ایران کوتاه میادنه امریکا باعث تنش بیشترمیشودوازسوی دیگه دولت هیچ راه کاری برای کنترول دلارنداردواین مساله ممکنه روندافزایش قیمت دلاررابینهایت کندممکنه دلار۲۰یا۲۵یا۳۰یا۴۰یا۵۰یابیشترتاجایی که دیگه هیچ اسکناس دلاری درصرافیها عرضه نشود

  23
  13
 27. محمدرضا می‌گوید

  آیا قعطی مواد غذایی در آینده صحت دارد یا ن؟؟

  23
  20
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   قحطی به معنای نبود خیر، ولی گرانی بله.
   البته مردم به گران شدن بیشتر دامن میزنند.

   42
   4
 28. زارعی می‌گوید

  سلام خواستم بپرسم حرفی که رییس بانک مرکزی در خصوص اقدامات کاهش قیمت ارز زد چی قیمت پایین میاد یا نهآیا عواملی برای کاهش قیمت دلار وجود دارد یا خیر

  9
  6
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   ایشون و قبلی ها بارها از این حرفها زدن.
   اگر اتفاق مهمی بیفته بله میاد پایین نیفته با این حرفها نمیاد پایین.
   اتفاق مهم: fatf
   اتفال مهم: برجام ۲
   و…

   30
   5
 29. موسی می‌گوید

  دوستان لطفا یکمی بالاتر فکر کنید فکرتون فقط دنبال سرمایه گذاری است تنها علت افزایش قیمت دلار و طلا در ایران بدهی موسسات و بانکها به بانک مرکزی بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که میخوان از جیب مردم بگیرند مثل مالیات که تقریبا موفق هم شدند اگه دولت بتونه این بدهیها را به حداقل برسونه اما نه از جیب مردم از راهکار دولتی مطمن باشید ایران باز آباد میشه .
  متشکر

  13
  8
 30. حامد می‌گوید

  خوب الان با قیمت ۱۷ تومن دلار و ۲۰ تومن یورو و ۵۰۰ تومن طلا چه سرمایه گذاری پیشنهاد میشه برای حدود ۱۵۰ میلیون که ارزشش تو این مملکت بی سر و سامون پایین نیاد?

  10
  3
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   بهترین روش: فرار D:

   ولی برای بلند مدت طلا بخرید.

   22
   3
 31. آزاد می‌گوید

  سلام جناب ذاکری بنده ۲۰ تا پول نقد دارم براساس کامنتهای که جنابعایل گذاشتید فردا برای خودرو اقدام میکنم اگر نشد میخوام برم طلای دسته دوم بخرم فقط چندتا سوال دارم:
  ۱-امنظور از طلای آب شده همان طلای دست دوم هست؟؟؟؟؟؟
  ۲- فردی قصد فروش داره و میگه طلای دست دومم را ۱۵ تومن بالای قیمت تابلو طلا فروشها میدم بخرم یا خیر؟؟
  ۳- چکار کنم از طلا فروشها طلای دسته دوم بخرم؟؟
  ۴- ازکجا بفهم جنس دست دوم که دارم میخرم واقعاً طلا هست؟؟؟اصولا روش شناسایی طلا چگونه است؟؟؟
  مننون میشم پاسهخ بدید

  5
  2
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام.
   من معمولا به شرایط طرف هم نگاه می کنم برای پاسخ و لطفا سایر دوستان هم به صورت کلی نگاه کنن نه یک کامنت من چون مثلا طرف بازنشسته است یا پول کل زندگیشه خب اینطوری باید در نظر بگیرم و یا جوانی که ریسک پذیره و ..

   ۱- بله.
   ۲- از خود طلا فروشی میتونید به قیمت تابلو بخرید. ایشون هم چون مجبوره زیر قیمت تابلو بفروشه یه جور داره سو استفاده می کنه.
   ۳- اگر تهرانید برید افشار جاهای دیگه برید پاسازهای طلا فروشی پیدا میشه. برید طبقات زیرزمین و دم دست نباشه طرف دندون گردی گنه.
   ۴- از طلا فروشی با فاکتور مهر شده. غیر از این طرف رو ببرید طلا فروشی تا طلافروش محک بزنه.

   15
   3
 32. آزاد می‌گوید

  جناب ذاکری .سوال دیگری که داشتم با توجه به صحبتهای مسئولان مبنی بر تعمد در اوضاع کشور احتمال میدهید که دولت عمدی دلار را بالا برده باشه و یکدفعه ای پایین بیاره تا حجم نقدینگی رو پایین بیاره چون در این حالت مردم بدبخت میشن

  14
  4
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   قطع و یقین دست دولت در این قضیه هست ولی اومدن پایین قیمت دلار به عوامل مختلف بستگی داره.
   اگر fatf به کیفیت مورد قبول این سازمان برسه ریزش بسیار قابل توجهی در نرخ دلار خواهیم داشت.
   و موارد دیگه.
   در کل فعلا وقت ورود به دلار نیست حداقل برای کوتاه مدت. شاید سود باشه در اون ولی به استرس و … نمیرزه. به موارد موازی فکر کنید.

   12
   2
 33. علی می‌گوید

  سلام من الان ۱۰۰ میلیون پول دارم میخوام ارزششو از دست نده تا ۳ یا ۴ ماه آینده . چیکار کنم ؟ دلار بخرم ؟ یورو بخرم ؟ طلا یا سکه ؟
  قیمت فعلی دلار ۱۹ هزار تومنه توی بازار …
  لطفا جواب بدید ??

  10
  5
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر میتونید حواله ایرانخودرو رو بقاپید که سود خوبی در اون هست.
   بعد اینکه سودش رو به پولتان اضافه کردید تشریف ببرید طلای آبشده بخرید. البته حداقل ۶ ماهه.
   برای کوتاه مدت فقط حوالی کاسبی مثل خرید و فروش حواله ماشین و … برید بهتره.

   16
   5
 34. صادقی می‌گوید

  سلام آقای ذاکری من بدلیل دانشجو بودن مجبورم ۱۷ میلیونمو دلار ۱۷ تومن بخرم ۶میلیون و۸۰۰ اضافی دارم برم با این اوضاع طلای اب شده بخرم یا ارز کشور دیگه مثل کانادا با قیمت کمتر نسبت به دلار

  5
  5
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   چه اجباری؟

   3
   3
   1. صادقی می‌گوید

    میترسم سرمایه که برای اپلای گذوشتم هیچ بشه خداروشکر نخریدم نظر شما چیه به نظرتون دلار بخرم تا کجا پایین میاد؟ دوستم داره از آمریکا میادگفته اگه دلار بخوام ازون بگریم … ممنون میشم اگر راه حل دیگه ای ام میدونید بهتره برای حفظ سرمایم ؟ ( با توجه به اینکه من فال ۲۰۱۹ باید کانادا باشم)

    1. ذاکری می‌گوید

     چرا دلار کانادا نمیگیرید؟

     4
     3
     1. صادقی می‌گوید

      برای اینکه میگن قیمتش تو ایران باگ داره از طرفی ۱٫۲۹:۱ نسبت به دلار امریکا
      من سایت های مختلف نظریات مردم خوندم از چند نفرم که قصد مهاجرت داشتن پرسیدم اما دیگه نمیدونم تصممیم درسته یا نه؟
      الان با این بالا رفتن و پایی اومدن وضعیت چطوریه ؟ کار درستیه دلار بگیرم یا نه میخوام سودم کنم در واقع پولم چن برابر کنم که بعدن اگه ارز دانشجویی بود بتونم بگیرم و …..

      3
      6
 35. مجید می‌گوید

  سلام و عرض ادب جناب ذاکری
  به نظر شما الان وقت خوبی برای فروش هست برای دلار یا بهتره صبر کنیم تا ۱۳ آبان ؟

  3
  3
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اصولا اینکه: الان وضعیت دلاره اینه پس ببین ۱۳ آبان با شروع تحریم ها چطور میشه غلطه.
   بازار اخبار خوب و بد رو پیش خور می کنه.
   مثلا وقتی برجام امضا شد همه فکر میکردن دلار بشه ۱۰۰۰ تومن ولی روی ۳ تومن موند چرا ؟ چون قبلش پیش خور شد و حدود ۱۰۰۰ تومن اومد پایین و تمام.
   الان هم همینه. دلالان دارن خبر رو پیش خور می کنند.
   در کل اگر نیاز به پول ندارید برای بلند مدت نگه دارید

   9
   2
  2. Af می‌گوید

   با سلام امروز ۱۷بهمن ماهه.یه خرده دلار دارم بفروشم یا بمونه برای سال ۹۸؟لطفا راهنمایی کنید

   4
   1
   1. ذاکری می‌گوید

    با سلام
    دلار و طلا به درد دردهای شما میخوره. اگر رفع مشکل نکنه که به درد لای جرز دیوار میخوره !!!
    البته اگر از جای دیگه رفع مشکل میشه بحث فرق داره.

    2
    2
 36. زهرا می‌گوید

  سلم آقای ذاکری من ۱۷میلیون دارم ومیخوام طلای دست دوم بخرم ب نظرتون کاردرستیه ی ن؟شماچه پیشنهادی میدید؟؟

  5
  4
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   صبر کنید حوالی قیمت ۳۰۰ اگر رسید بخرید. اگر قصدتون سرمایه گذاری بلند مدته الان هم میتونید بخرید، هر وقت هم پول دستتون رسید بازم برید طلا بخرید

   نکته کلی: همه دوستان توجه کنند من هیچ وقت وقتی حرف از طلا میزنم منظورم طلای نو نیست. طلای دست دوم ، آبشده و … منظورمه که خلاصه می کنم.

   9
   2
 37. ناشناس می‌گوید

  سلم آقای ذاکری من ۱۷میلیون دارم ومیخوام طلای دست دوم بخرم ب نظرتون کاردرستیه ی ن؟شماچه پیشنهادی میدید؟؟

  1
  3
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   در طرح ایرانخودرو اگر بتونید یه ماشینی رو ثبت نام کنید میتونید این مبلغ رو به راحتی ۷-۸ تومن بالا ببرید و بعدش تصمیم بگیرید.

   6
   2
 38. ناشناس می‌گوید

  سلام.
  ببخشید اگر دلار و سکه داشته باشیم با این قیمت الان دلار وسکه خودمون روبفروشیم یا بازم نگهداریم بالاتر از این روزا هم میره صبر کنیم باز؟؟؟؟

  6
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر نیاز دارید بفروشید. متاسفانه در “بلند مدت” اعداد بالاتری رو متصور هستیم.
   دقت کنید در بلند مدت عرض کردم.

   11
   3
   1. مریم می‌گوید

    سلام خسته نباشید
    ما چند ماه پیش طلا رو گرمی ۴۱۱ خریدیم الان با توجه به این اوضاع ایا قیمتها بازم پایین میاد
    واقعا تو بد وضعیتی گیر کردیم
    به نظر شما قیمتها تو سال ۹۸ چجوری پیش میرن ایا ضرر ما جبران میشه اگه صبر کنیم

    1. ذاکری می‌گوید

     با سلام
     بارها گفتیم بحث طلا و ارز، بحث حفظ ارزش پول هست نه سود.
     در ثانی بارها گفتم وارد کاسبی بشید.
     به هر حال برای یکی دوسال نگه دارید.

 39. احمدی می‌گوید

  سلام.
  ببخشید ما دلار وسکه ای ک داریم بفروشیم یا نگهداریم ایا قیمت بالاتر میره یا پایین میاد؟لطفا راهنمایی کنید.

  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   اگر نیاز دارید به پولش بفروشید. و الا نگه دارید متاسفانه با وضعیت فعلی اهداف بالاتری برای سکه متصور هستیم.

   7
   4
 40. سودا می‌گوید

  سلام
  من چند روز پیش که قیمت طلا ۴۵۰ تومن بود ۲۰ میلیون پس اندازمو طلا خریدم میخواستم دست دوم بخرم نبود. چون اشنا بود پول اجرت هم نگرفت. گفتم نمیخوام استفاده کنم فقط چیزی میخوام برا سرمایه.
  بنظرتون بفروشم دست دوم بخرم یا نگه دارم همینارو؟

  1. ذاکری می‌گوید

   اگه به قیمت تابلو خریدید که ضرر نکردید.
   طلای دست دوم رو هم به قیمت تابلو میدن دیگه.

   2
   4
 41. هادی می‌گوید

  سلام
  به نظر شما ملک را به دلار تبدیل کنیم بهتره یا همون ملک را نگه داریم ؟

  2
  4
  1. ذاکری می‌گوید

   ملک الان وقت فروششه مگر بنا به شرایط خاص ملک.

   3
   5
 42. منم باز کن می‌گوید

  سلام،آقای ذاکری ما میخاییم خونه بخریم،بنظر شما صبر کنیم تا بعد عید ک میگن احتمال داره دلار ب ۹تومن برسه،ک صحتشو خبر ندارم،یا هر چه زودتر خونه رو بخریم؟

  3
  3
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   الان وقت خرید خونه نیست اصلا.
   اولا قیمت بالاست و بی ثبات. دوما ملک به درد بخور گیرتون نمیاد. زمان ثبات املاک به قیمت و آس گیرتون میاد. عجله نکنید برای ملک.
   فقط به فکر حفظ ارزش پول باشید
   لزوما منظورم دلار نیست. هر چیزی که ارزش ذاتی داشته باشد

   10
   2
 43. مری می‌گوید

  سلام آقای ذاکری من طلا گرمی ۴۲۲ خریدم. حدود۱۵ تومنی الان به نظرتون طلا را نگهدارم یا بفروشم در ثبت نام سایپا شرکت کنم. کدام بهتره با توجه به اینکه تحویلش حالا حالا ها نیست و ب سال آینده موکول میشه

  6
  3
  1. ذاکری می‌گوید

   ثبت نام سایپا نداریم. ایرانخودرو هست که اگر کد ملیتون میخوره به باقی مونده ها برید ثبت نام کنید.
   در ضمن اینکه اگر تا یکسال آینده به پولتون احتیاج ندارید طلا رو نگه دارید.
   بازی دلار تموم بشه بازی اونس جهانی احتمالا برای طلا شروع میشه.

   10
   4
 44. جواد می‌گوید

  سلام. ایا فقط زندگی پول است تورا بخدا یک کمی هم بفکر سلامتی باشید. فقط دلار دلار دلار باور کنید. ستکه. در چند قدمیتان است. توکل بخدا وغیر عجولانه تصمیم بگیرید . لطفا

  20
  7
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   واقعا حرفتونو باید با طلا نوشت.
   بهترین دوران زندگی نوجوانها، جوانها، مسن ها که به هر حال به دلایل مختلف تکرار نشدنی هستند داره با خبر قیمت دلار و گرانی طی میشه.

   29
 45. شهروند می‌گوید

  سلام شما میفرمایید دلار و سکه را نفروشیم در بلند مدت قیمت بالاتر خواهد رفت ولی منظور شما از بلند مدت چیه دقیقا؟ یه سال دوسال یا ده سال؟

  5
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   بلند مدت در حال حاضر یعنی حداقل یکسال.

   16
   3
 46. سودا می‌گوید

  قیمت تابلو منظورتون نرخ قیمت اون روز هست؟
  اون روز ۱۸ عیار گرمی ۴۶۰ بود یا ۴۵۰ که به همون قیمت خریدم

  4
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   ببینید وقتی شما میرید طلای نو میخرید قیمت گرم طلا + سود طلا فروش+ مالیات اضافه میشه بهش برای اینه میگیم طلای نو نخرید.
   اگر واقعا مثلا ۲ گرم طلا شده و گرمی مثلا ۴۵۰ بوده و اگر ۹۰۰ دادید پس ضرر نکردید.

   5
   2
 47. عاطفه می‌گوید

  سلام خیلی خوشحالم با سایتتون آشناشدم.من ۲۰ میلیون دارم که کله سرمایه زندگیمونه.واقعا نمیدونم چکارش کنم توبانک گذاشتم دارم روانی میشم ازبس فکرمیکنم نمیخوام بی ارزش بشه خیلی زحمت کشیدیم تا ذره ذره جمع کردیم.میشه راهنمایی کنید طلای آبشده بخریم؟

  12
  4
  1. ذاکری می‌گوید

   پاسخ دادم.

   9
   3
 48. عاطفه می‌گوید

  سلام خیلی خوشحالم با سایتتون آشناشدم.من ۲۰ میلیون دارم که کله سرمایه زندگیمونه.واقعا نمیدونم چکارش کنم توبانک گذاشتم دارم روانی میشم ازبس فکرمیکنم نمیخوام بی ارزش بشه خیلی زحمت کشیدیم تا ذره ذره جمع کردیم.میشه راهنمایی کنید طلای آبشده بخریم؟

  2
  1
  1. بهراد می‌گوید

   سلام . بشین دقیق سوالات و پاسخ ها رو بخون . بهتر میتونی تصمیم بگیری

   2
   2
 49. عاطفه می‌گوید

  سلام خیلی خوشحالم با سایتتون آشناشدم.من ۲۰ میلیون دارم که کله سرمایه زندگیمونه.واقعا نمیدونم چکارش کنم توبانک گذاشتم دارم روانی میشم ازبس فکرمیکنم نمیخوام بی ارزش بشه خیلی زحمت کشیدیم تا ذره ذره جمع کردیم.میشه راهنمایی کنید طلای آبشده بخریم؟

  1
  2
 50. فرشاد می‌گوید

  سلام.من قطعه زمین دارم درحال حاضر براحتی فروش میره،بنظرتون منطقیه تبدلیش کنم به دلار یا طلا؟ممنون میشم راهنمایی کنین.

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر زمین در شمال هر جاییش و یا در داخل شهر در همه جای ایران هست نفروشید به نظرم. حداقل الان دیگه وقت فروش نیست چون سود خاصی در بازارهای دیگه نخواهید کرد.

   7
   1
 51. گل گلی می‌گوید

  سلام من مشورت میخوام چجوری با شما ارتباط برقرار کنم؟؟؟؟

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   همینجا.

  2. Af می‌گوید

   سلام ببخشید چطور میشه با شما تلفنی صحبت کرد .جهت مشورت در مورد سرمایه گذاری

   1
   1
   1. ذاکری می‌گوید

    همینجا مطرح کنید.

 52. عباس می‌گوید

  سلام جناب ذاکری ،اینده یوان چین رو چجور می بینید آیا سرمایه گذاری روی ان تو این شرایط خوبه یا نه؟

  4
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   گزینه خوبی برای خرید هست و با توجه به شرایط آینده خوبی هم براش متصور هستیم.

   6
   4
   1. عباس می‌گوید

    واسه بلند مدت اینده یوان خوبه یا تا مثلا ۶ ماه دیگه؟ من وقتی ۲تومن بود ۲۰۰۰ هزار یوان گرفتم

    4
    1
 53. atefe می‌گوید

  سلام خسته نباشی.ما ۲۰ میلیون کله سرمایه زندگیمونه نمیدونم طلای آب شده بگیرم ؟چکار کنم پولمو همین طور تو بانک گذاشتیم

  4
  2
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   شما فعلا پولتون رو بزارید بانک بمونه اگر طلا حوالی ۳۰۰ رسید برید تبدیل کنید و بعدش طلا رو بندازید یک گوشه تا یکی دو سال. قطعا سودتون بسیار بالاتر از سود بانک خواهد شد.

   8
   3
 54. ویدا می‌گوید

  سلام.وقتتون بخیر ممنون از جواب های عالیتون.
  اقای ذاکری من دوسال پولم روبه مبلغ ۱۵۰میلیون تومن دربانک نگه داشتم با کلی ضرر. الان میخوام یه خونه هرچند کوچک خریداری کنم.حداقل صد میلیون تومن کم دارم.این مقدار رو طلا دارم که بفروشم اما خیلی میترسم خونه بیاد پایین و طلا بره بالا و ضرر کنم.یه مقدار دلار و دینار عراقی هم دارم که نمیدونم الان بااین وضعیت برای گذاشتن روی پول خونه بفروشم یا بالاترمیره وضررمیکنم.ممنون میشم اگه لطف کنید راهنماییم کنید

  4
  2
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   الان اصلا وقت خوبی برای خرید ملک نیست.
   حتی اگر بعدا در زمان ثبات ارزان هم نشه حداقل اینه شما ملک خوب گیرت میاد ولی الان ملک بنجل فقط فروشیه و ملک خوب رو کسی نمی فروشه.
   شما ۱۵۰ تومن بانک رو ترجیحا تبدیل به جنسی بکنید که ارزش ذاتی داره تا بتونید بعدا از ارزشش بهره ببرید.

   3
   2
 55. ویدا می‌گوید

  باسلام.
  اقای ذاکری اگه طلا و دلار رو به قیمت حداقل صد میلیون تومان برای خرید خانه بفروشیم ضرر میکنیم؟

  4
  2
 56. بابک می‌گوید

  به نظر شما افزایش قیمت دلار تا کجا میتونه ادامه داشته باشه؟به بالای ۲۵۰۰۰ تومان میرسد؟

  5
  3
 57. محمد می‌گوید

  سلام آقای ذاکری.من وقتی که طلا به ۵۲۶تومن رسید،طلای آبشده خریدم الان هر روز داره قیمت طلا میاد پایین.به نظرتون چکار کنم؟بفروشم یا یه مدت صبر کنم؟

  4
  2
  1. ذاکری می‌گوید

   اگر دارید در هر ۱۰۰ تومن بالا یا پایین شدن اضافه کنید تا میانگی خریدتون بیاد پایین و کلا حداقل تا یک سال بهش فکر نکنید.
   مثلا اگر ۱۰ گرم خریدید طلا رسید به ۲۲۶ تومن شما ۱۰ گرم دیگه بخرید در عمل خرید شما میشه مثلا گرمی ۳۷۰ تومن … اینطوری اون بالا خریدنتون رو جبران کردید
   به مثال ها در عالم واقع نگاه نکنید صرفا مثالی زدم بفهمید چی میگم.

   10
   5
 58. زهرا می‌گوید

  با سلام و وقت بخیر
  بنده الان ۲۵میلیون پول دارم و تا یکسال نیاز ندارم آیا منطقی است که طلای دست دوم بخرم یا بذارم بانک بمونه؟ آیا احتمال داره قیمت طلا از اینی که هست (۴۸۸ هزار تومن) بالاتر بره یا مثل سال ۹۱ با افت مواجه خواهد شد؟

  5
  2
  1. ذاکری می‌گوید

   یه موردی رو به صورت کلی به همه بگم.
   هیچ کس از فردا خبر نداره !
   همه سرمایه گذاری ها ریسک داره حتی پول تو بانک ولی خب کمتره.
   سود بیشتر در ریسک بیشتره.
   پس فکر نکنید هر کسی از جمله ما یه چیزی میگیم پس حتما رخ میده چون هیچ کس از فرداش خبر نداره.

   تا لحظه تصویب قطعنامه ۵۹۸ همه میگفتن جنگ جنگ تا پیروزی و دلار ۱۵۰ تومن شد ولی بعد از تصویب رسید به ۵۰ تومن ، صدها نفر سکته کردن ….
   ولی شد دیگه !
   حالا اونایی که ۱۵۰ تومن خریدن اگر یکی دو سال صبر میکردن پولشون راحت به دوبرابر می رسید! ولی فکر کردن دیگه بدبخت شدن!

   کلا پیچیده است این موضوع.

   به شخص شما هم میگم اگر سرمایه حیاتی زندگیتونه برید در بانک حساب ارزی باز کنید.
   حساب های ارزی جدید بانک مرکزی منظورمه

   9
   1
 59. مهدی می‌گوید

  سلام آقای ذاکری
  بنده ۱۰۰میلیون پول دارم و کل سرمایه زندگیمه بنظرتون باهاش کجا سرمایه گذاری کنم؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   شما با مقداری که اگر از دستتون برود بدبخت نمی شوید برید طلای آبشده بخرید.
   با بخش دیگر حساب ارزی باز کنید و الباقی را هم هر انچیزی که قبلا بوده.

   5
   1
 60. ستاره می‌گوید

  سلام من بیست روز پیش ۱۲ میلیون طلا خریدم گرمی۳۶۳۰۰ تومن.طلای دست دوم.به نطرتون الان بفروشم یا نگهدارم گرونتر میشه

  3
  1
 61. سهیلا می‌گوید

  با سلام بنده ۸۰میلیون دارم در بانک سپرده گذاشتم ومقداری طلا ایا پرست است تو این وضع زمینی بخرم با پولایی که دارم

  1
  1
 62. سارا می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  بنظرتون خرید ویلا در شمال اعلان منطقی است ؟
  حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته ولی از شهرکهای بنام منطقه است
  یا سرمایه گذاری در دلار و طلا داشته باشیم ؟
  ممنون از پلسخگویی

 63. ساره می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  بنظرتون خرید ویلا در شمال اعلان منطقی است ؟
  حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته ولی از شهرکهای بنام منطقه است
  یا سرمایه گذاری در دلار و طلا داشته باشیم ؟
  ممنون از پلسخگویی

  1
  1
  1. ساره می‌گوید

   ممنون میشم جواب بدید

 64. جک می‌گوید

  من دو تا سکه امامی خریدم ۱۱۷۰۰ م الان ارزون شده نگه دارم به نظرتون؟

  1
  1
 65. محمد می‌گوید

  باسلام.
  اقای ذاکری من صد میلیون برای خرید خونه کم دارم میخوام طلا بفروشم.بنظرتون الان طلابفروشم ملک بخرم ضررمیکنم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1
  2
 66. مبینا می‌گوید

  با سلام آقای ذاکری من با زحمت ۵ میلیون جمع کردم .بنظرتون چی بخرم که سود داشته باشه.دلار یا طلا؟ البته طلای اب شده رو به این مقدار نمیدن به نظرتون چیکار کنم.ممنون از راهنماییتون

  4
  2
 67. مبینا می‌گوید

  با سلام آقای ذاکری من با زحمت ۵ میلیون جمع کردم .بنظرتون چی بخرم که سود داشته باشه.دلار یا طلا؟ البته طلای اب شده رو به این مقدار نمیدن به نظرتون چیکار کنم.ممنون از راهنماییتون………….

 68. سهیلا بیات می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  من یه کارمند هستم با حقوق معمولی یک پس انداز ناچیز دارم درحد ۵تومن. به نظر شما روی چه چیزی سرمایه گذاری کنم. اوضاع بورس الان مناسب هست یا خیر؟یا شما سهام چه شرکتی رو معرفی میکنید

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   برای امثال شما سهام شرکتهایی مثل همراه اول پیشنهاد می کنم. بخرید و یکسال بی خیالیش بشید.

   1
   1
  2. نرگس می‌گوید

   سلام
   وقتتون بخیر
   من بتازگی دارم کار میکنم و به استقلال مالی رسیدم و ماهی ٢ملیون حقوق دارم
   شما پیشنهاد میکنید ازهمین ابتدای راه چه برنامه ریزی داشته باشم
   ممنون

  3. داریوش سوم می‌گوید

   سراغ بری همون ۵تومن رو از دست دادی .بورس کاملا ورشکسته هستش و طبایغاتی که نظام رو بورس داره بخاطر اینه که مردم سراغ ارز نرن .بهترین پیشنهاد .اینه که دلار یا سکه .من که خودم راضی ام .پولم سه برابر شده .اگه تو بانک میبود که بیچاره میشدم

   1
   2
 69. Aida می‌گوید

  خواهشا جواب منو بدید زندگی من بسته به این مسئله است…من خونمو قبل عید واسه تبدیل به احسن فروختم ومتاسفانه بعد عید توی شلوغی بازار مسکن نتونستم بخرم وپولم دستم بود ومیگشتم ومتاسفانه تو هیجان بازار وترس از دست رفتن سرمایه طلا گرمی ۵۲۵ خریدم الان نمیدونم چیکار کنم اگه طلا رفت بالا سریع بفروشم؟که از اصل ضرر نکنم یا صبر کنم مبلغش بالاست..خواهشا راهنماییم کنید…

  2
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   متاسفم برای این اتفاق ولی اگر بازهم پول دارید در ۱۰۰ تومن نوسان نسبت به قیمت خرید بخرید و دست نگه دارید فعلا.

   مسکن حباب داره و قطعا متعادل میشه وضعیتش.

   4
   4
 70. پیمان می‌گوید

  سلام ارادتمندم.من چند روز پیش طلای آب شده گرمی ۵۳۱ هزار تومن خریدم .به نظر شما گرونتر میشه؟

  4
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   ترجیحا شما در هر ۱۰۰ هزار تومان بالا یا پایین شدن بازهم خرید کنید و و میانگین خرید رو متعادل کنید نسبت به بازار.

   4
   2
 71. یلدا می‌گوید

  سلام من ۳۰میلیون پول دارم قصد خرید ماشین دارم ،ماشین اقساطی درایران خودرو بخرم یا یه خودرو سایپا نقدی ؟امکان ضررهست یانه؟!

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   خودروسازان طرحی فعلا در قالب اقساطی ندارند.

   4
   1
 72. hana می‌گوید

  سلام آقای ذاکری
  من دلار ۱۹ تومنی با توجه به اینکه شنیدم دلار تا ۵۰ تومن بالا میررره خریدم در روز جهارشنبه اوج جو روانی به نظر شما بفروشم طلا بخرررم میترسم ضرر کنم ضرر کمتر بهتر از ضرر بیشتر هست تاریخ ۷/۷/۹۷ یا صبر کنم ۳۰۰۰ دلار خریداری کردم مممنون

  2
  4
 73. ستاره می‌گوید

  سلام اقای ذاکری جواب بدین
  من ۲۰ روز پیش ۱۲میلیون طلای دست دوم خریدم گرمی۳۶۳۰۰۰ تومن.با توجه به اینکه داره ارزون میشه بفروشم یا نگهدارم گرونتر میشه؟

  4
  1
 74. hana می‌گوید

  سلام آقای ذاکری
  لطفااااا جواب بدهید

 75. علی می‌گوید

  سلام اقای ذاکری
  بنده مبلغ۴۰میلیون طلای اب شده گرمی ۵۵۷ خریدم اما همان لحظه کاهش قیمت داشت .به نظرتان چکار کنم؟نگه دارم؟تا کِی؟
  ۴۰ میلیون دیگه پول دارم اگر تا گرمی ۴۰۰ امد پایین بخرم که جبران اون بالا خریدنم بشه یا که ریسک نکنم اصلا دیگه نخرم ؟ممنون از راهنمایی های خوبتون

  2
  1
 76. محمد می‌گوید

  سلام اقای ذاکری
  بنده مبلغ۴۰میلیون طلای اب شده گرمی ۵۵۷ خریدم اما همان لحظه کاهش قیمت داشت .به نظرتان چکار کنم؟نگه دارم؟تا کِی؟
  ۴۰ میلیون دیگه پول دارم اگر تا گرمی ۴۰۰ امد پایین بخرم که جبران اون بالا خریدنم بشه یا که ریسک نکنم اصلا دیگه نخرم ؟ممنون از راهنمایی های خوبتون

  2
  2
 77. اسماعیل می‌گوید

  سلام به کارشناس محترم
  بنظر شما وضعیت کشورمون(گرونی) تا چه حدی پیشرفت میکنه ایا امیدی به ارزونی هست؟باتشکر

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   در بهترین حالت اگر وضعیت فعلی تثبیت بشه اتفاق خوبی افتاده.

   4
   1
 78. آوا می‌گوید

  سلام آقای ذاکر.من وقتی طلاگرمی۵۴۳تومن بود ۱۶تومن طلادست دوم خریدم بنظرتون تاکی صبر کنم طلادوباره بره بالاکه ضررهم نکرده باشم بفروشم.پولم لازم دارم.بنظرتون تایکماه اینده طلادوباره بالامیره

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر میتونید در همین قیمتهای فعلی یا یه مقدرا پایین تر بازم خرید کنید تا میانگین خریدتون بیاد پایین و بعدش یکی دو سال به طلاتون کاری نداشته باشید.

   3
   1
 79. ساره می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  بنظرتون خرید ویلا در شمال الان منطقی است ؟
  حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته ولی از شهرکهای بنام منطقه است
  یا سرمایه گذاری در دلار و طلا داشته باشیم ؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   تشریف ببرید از محلی بخرید . ویلای لوکس نخرید، منازل قدیمی ساز بخرید در مناطق خوش آب و هوا.
   در آینده تقاضای بالایی برای زندگی در شمال ایجاد خواهد شد.

   3
   1
 80. مریم می‌گوید

  سلام.من دلار ب قیمت ۱۰۱۵۰ خریدم.الان دلار ۱۷ تومنه.نگه دارم یا بفروشم تا ی ماه دیگه.امروز ۸ مهر ماه ۹۷.تا اواسط آبان میاد بالا بازم یا نه؟؟جواب بدین لطفا کل سرمایه زندگیم همینه.

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   کاش رو ۱۹ میفروختید و در این مواقع دوباره به جمع کردن دلار اقدام میکردید.
   به نظر بفروشید و طلای آبشده بخرید.

 81. مهوش می‌گوید

  سلام اقای ذاکری لطفا راهنمایی کنین طلاها روبفروشیم الان یانگه داریم الان ۸مهر طلاگرمی ۴۸۰تومنه

  1
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   پاسخ دادم.

 82. مهوش می‌گوید

  سلام اقای ذاکری امروز ۸مهر وطلاگرمی ۴۸۰البته نوسان داره چیکار کنیم بفروشیم یافعلانگه داریم لطفا جواب بدین ممنون میشم

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر قصدتون مثلا فروش در دو هفته بعده الان بفروشید بهتره.
   اگر میتونید نگه دارید که بزارید بمونه. مثلا یکساله.

   1
   1
   1. یوسف می‌گوید

    سلام و خسته نباشید
    من سال ۹۶ وام مسکن یکم سپرده گذاری کردم ولی متاسفانه آبان ماه ۹۷ سر رسید الان هم ۲۰۰میلیون نقد دارم چیکار کنم؟

 83. سعید می‌گوید

  سلام این تصمیمات مجلس و بانک مرکزی در خصوص ارز که گرفتن یعنی چه من دلار ۱۸ گرفتم این ۱۶۸۰۰ تا ۱۷۰۰۰ نرخ حمایتی نرخ دلار رو پایبن میاره یاذخیر ممنون

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر به دنبال سود کوتاه مدت هستید امیدی نیست.

 84. Rasol می‌گوید

  سلام اقای ذاکری من ۵۰ ملیون پول دارم بنظرتون کجا سرمایه گذاری کنم

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر ۵۰ میلیونی است که اگر نباشد “بدبخت” می شوید به دلار و طلا فکر نکنید.
   روی سهم های شرکتهای بزرگ بورسی فکر کنید

 85. حرف حق می‌گوید

  تا پایان سال ۹۷ بنظر من دلار تا مرز ۲۶ هزار تومن تا ۲۸ هزار تومن میره.

  6
  5
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   دلیلتون رو میشه توضیح بدید؟
   من رد یا تایید نمی کنم ولی میگم دلیل رو بگید.

   3
   3
 86. صدرا می‌گوید

  سلام من وقتی دلار ۱۷تومن بود اندازه پنج میلیون تومن دلار خریدم.فعلا هم به پول احتیاجی ندارم بنظرتون بفروشم یا نه؟یااینکه اگه خواستم بفروشم دلار چند شد بفروشم؟مرسی از راهنماییتون

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   ببینید اصولا باید وقتی میخرید فکر این موارد رو بکنید نه اینکه بخرید بعد بیایید فکر بکنید قراره چیکار کنید.
   ولی شما در بلند مدت ضرر نخواهید کرد. ترجیحا اگر دلار به ۱۵ تومن رسید و اگر نقدینگی داشتید بازم بخرید تا میانگینتون برسه به ۱۶ تومن.
   در هر دو هزار تومان کاهش خرید کنید.

   1
   1
 87. فریبا می‌گوید

  سلام آقای ذاکر، من ۵ مهر پول دستم اومد دلار رو به قیمت ۱۸۰۲۰ خریدم و از اون موقع تا حالا سیر نزولی داره، فکر میکنید بفروشم تا بیشتر ضرر نکردم فعلا هم با پولم در دراز مدت کاری ندارم. لطفا بهم پاسخ بدین آخه میخوام امروز بفروشم. چکار کنم؟

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر بازهم پول دارید حوالی ۱۵ باز بخرید
   بعد اگر باز اومد پایین در حد ۲ تومن باز بخرید. اینطوری میانگین خریدتون میاد پایین تر و بعدش بزارید کنار.
   البته پیشنهاد می کنم اگر ریال خوبی دارید الان بدون اون دلارا دنبال خرید طلا باشید به دلارا اضافه کنید.
   اینطوری هم از اونس و بالا رفتن احتمالش در سال آینده بهره می برید هم از نوسانات نرخ ارز.

   1
   2
   1. فردین می‌گوید

    سلام جناب ذاکری
    تمامی کامنت ها را خواندم و تقریبا متوجه داستان شدم
    الان ۲۱ دی ۹۷ است و قیمت طلا اب شده ۳۵۰تومنه …. اینکه شنیده شده ۲۲ بهمن ب بعد قیمت طلا سیر صعودی و …. دارد
    ۵۰تومن تو بانک هست ک ۸۰۰تومن سود میده
    به نظر جنابعالی چه خریدی منطقیه ؟؟، طلا اب شده ؟؟؟ برای چند ماه جواب میده ؟؟

    سپاس فراوان

 88. زهرا می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر. آقای ذاکری بنظرتون الان طلا بخریم یا بذاریم یه کم ارزونتر بشه بعد بخریم؟ چون انگار طلا هر روز داره پایینتر میاد امروز گرمی ۴۸۰ شده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 89. hana می‌گوید

  سلام آقای ذاکری
  من دلار ۱۹ تومنی با توجه به اینکه شنیدم دلار تا ۵۰ تومن بالا میررره خریدم در روز چهارشنبه اوج جو روانی به نظر شما بفروشم طلا بخرررم میترسم ضرر کنم ضرر کمتر بهر حال بهتر از ضرر بیشتر هست چون اکثر کسایی که خریدن البته رو ۸ تا ۱۰ تومن فروختن و حرف اینکه تا ۱۲ دوباره پایین میاااد با تصویب fatf , و تلاش خوده دولت برای پایین اوردن دیروز تا ۱۶ هم پایین اومد دلار ترس از ضرر بیشتر بهر حال
  تاریخ ۷/۷/۹۷ یا صبر کنم ۳۰۰۰ دلار خریداری کردم مممنون

 90. A می‌گوید

  سلام… بنده هفت میلیون پول داشتم و طلا دست دوم به قیمت گرمی ۵۵۰ تومن خریدم. آیا در یک بازه سه چهار ماهه سود خواهم کرد؟ یا همین الان بفروشم و در ارزانی مجدد طلا بخرم؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام شما بفروشید که ضرر می کنید.
   ولی من به جای شما باشم تو این قیمتها و هر ۱۰۰ تومن که اومد پایین باز میخرم تا میانگین خریدم بیاد پایین. اینطوری شما مثلا طلاتون رو حوالی ۴۰۰ خریدید و دیگه ۵۵۰ نیست.

   3
   1
 91. akram می‌گوید

  سلام من ۶۰ گرم طلای دست دوم زمانی که طلا ۲۷۲ هزارتومن بود گرفتم به نظرتون امروز بفروشم واسه ماشین ایرانخورد ثبت نام کنم یا صبر کنم۷۰ میلیون هم پول نقد دارم نمیدونم چیکار کنم کمکم کنید

 92. akram می‌گوید

  سلام من ۶۰ گرم طلای دست دوم وقتی که۲۷۲ تومن بود گرفتم به نظرتون امروز بفروشم تو ایرانخودرو برا ماشین ثبت نام کنم یا نه..بعد اینکه ۷۰ میلیون پول نقد دارم چیکار کنم

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   قیمت خوبی خریدید.
   به نظرم بهش کاری نداشته باشید تا یکسال دیگه.
   برای ایرانخودرو هم اگر شماره ملیتون میخوره به باقیمانده ها سعی کنید قرضی چیزی بکنید بخرید و بعد اینکه ۱۰-۱۲ تومن سود کردید بر گردونید و به طلاتون اضافه کنید.

 93. S.gh می‌گوید

  سلام آقای ذاکری.امروز ۹ مهره و قیمت دلار داره میاد پایین…من ۱۵۲۰۰ دلار خریدم.به نظرتون بفروشم یا دست نگه دارم…لطفا راهنمایی کنین..من کل پولم ۲۰۰۰ دلار شد

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   قبلا هم عرض کردم اونهایی که قیمت بالا خریدن در هر پله که خودشون تعیین می کنن سعی کنن بخرن تا میانگین خریدشون بیاد پایین و بعدش تا یکی دو سال بهش نگاهی نکنن. هر وقت هم تونستن بهش اضافه کنن.
   نگاه کوتاه مدتی پر ریسکه و اگر اهل ریسک هستید نگه دارید .

 94. احمدی می‌گوید

  سلام.
  من سکه ب قیمت ۴میلیون خریدم الان هی داره میاد پایین الان من چه کنم بفروشم؟یا صبر کنم؟؟؟و دلار…
  لطفا یک مقدار واضح توضیح بدید تا متوجه بشم ب طور ساده لطفا.

  ایا از این قیمت پایین تر میاد؟؟؟

  1
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   شما از ابتدا اشتباه کردید سکه خریدید. سکه گران تر از ارزش ذاتیش معامله میشده و داره میشه.
   حالا که اتفاق افتاده هم به نظرم نگران نباشید اگر نگاهتون بلند مدته. در بلند مدت نه تنها ضرر نمی کنید بلکه میتونید با قیمتهای بالاتر از خریدتون بفروشید.

 95. Parsa می‌گوید

  سلام اقای ذاکری
  ببخشید یعنی سال دیگه قیمت طلا بالا میره؟الان گرمی ۴۶۰ البته نوسان داره،یعنی سال دیگه قیمت طلا ازاین بیشتر میشه؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اولا شما دنبال سود هستید یا حفظ ارزش پول؟
   اگر اولی که اصولا سرمایه گذاری این چنینی مناسب نیست.
   برید سراغ بورس و بانک و دلالی.
   اگر برای حفظ ارزش پول میخواهید که با خریدن طلا حفظ میشه. یعنی اگر گران شد قدرت خرید شما حفظ میشه اگر ارزان شد پس طبیعتا پولتون هم همون قدرت رو داره.

   ولی در کل اینکه حداقل از یکسال آینده صحبت می کنم.
   و نکته بعدی اینکه من برای کمتر ضرر کردن یا ضرر نکردن دوستان میگم که مثلا طرف ۴۸۰ خریده یا ۵۵۰ خریده نمیشه بگم برو بفروش چون میفهمم چه ضرری می کنه و چقدر سخته.

   4
   1
 96. بهار می‌گوید

  سلام.٢ ماه پیش با ١٣ تومن میشد یه پراید ٨٣ خرید ولی الان اصلا نیست.من دلار ١٨٣۵٠ خریدم که سرمایم حفظ بشه.این پول به سختی جمع کرده بودم.برادرم دوماه پیش یورو خرید و خیلی خوب سود کرد.من با خودم حساب کردم که اگر تا دوماه هم صبر کنم شاید منم بتونم یه مقداری سود کنم بلکه بتونم یه ماشین بخرم ولی الان که داره میاد پایین یزره نگرانم کرده.به نظرتون چه کار کنم?

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   کلا همیشه مردم عادی در این بلبشو و اتفاقات بیشترین ضرر رو می کنند و دلالان بالاترین سودها رو.
   ولی شما دو راه دارید:
   یک تحمل ضرر دلارهاتون و تمام.
   دو: صبر و مدیریت ضرر برای کمتر کردنش. برای اینه به مسائل میانگین و خریدهای پله ای که در دیگر کامنت ها اشاره کردم رجوع کنید.

   6
   2
 97. زهرا می‌گوید

  سلام اقای ذاکری خسته نباشید،من یک مقدار طلا پارسال خریدم اون هم بصورت دست دوم ،درحال حاضر خانواده میگن چون قیمت طلا رفته بالا بفروش نظرشون اینه که قیمت ها کاهش داده میشه به نظر شما بفروشم یا نگه دارم؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   یک اصل کلی دیگه: من چیزی که دارم رو بفروشم و به جاش چی بخرم؟ اگر در پاسخ به این سوال جواب خوبی دارید بفروشید و الا دست نزنید!
   شما نسبت به پارسال ۲-۳ برابر در سود هستید و اگر به پولش احتیاج ندارید به نظرم نفروشید بهتره مگر اینکه بخواهید تبدیل به احسن بکنید مثلا خانه ای بخرید که الان البته وقتش نیست یا ماشینی چیزی.

   6
   1
 98. Jjxf می‌گوید

  برو بمیر ب اعتماد تو همه زندگیمونو دادیم دلار حالا گوه میخوری میگی دلار صدتومنیو ب کی بفروشیم ******

  4
  15
  1. ذاکری می‌گوید

   این سایت کلا سه ماه نیست راه افتاده و این مطلب هم معلومه کی زده شده! شما چطوری کل زندگیتونو فرصت کردید این مدت دلار کنید؟ اگر اینطوره شما حوالی قیمت ۱۰-۱۱ هزار تومان خریدید و همین الانش رو هر دلار ۳-۴ هزار تومان سود کردید !!!!

   دوم اینکه به کسی نمیگیم “حتما” بخر و بفروش! نظر میخوان و میگیم!

   سوم اینکه مطمئنم که شما دروغ میگید.

   22
   1
 99. تهرانی می‌گوید

  سلام آقای ذاکری من طلای آب شده، وقتی قیمت ۵۶۰ بود خریدم الان قیمتش شده ۴۴۰ چه کار کنم بفروشم، یا اینکه ممکنه بره بالا، خیلی ضرر کردم.

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   یا باید تحمل ضرر رو داشته باشید و بفروشید یا اینکه اگر میتونید بازم رو قیمت زیر ۴۰۰ تومن بخرید تا میانگینتون بیاد پایین و بعدش تا یکسال صبر کنید.

   5
   1
 100. معصومه می‌گوید

  سلام اقای ذاکری
  من همه کامنت هارو خوندم خودمن دوازده میلیون دارم وسرمایه ام هست اما تاشش ماه بهش نیازی ندارم میخوام ارزش پولم حفظ بشه وحتی بیشتربشه به نظرتون الان طلای آب شده بخرم یا احتمالا دوسه روز دیگه اخرهفته پایینتر میاد؟الان طلارو قیمت ۴۳۰درنوسان هست.امکانش هست تا۳۰۰برسه؟

  2
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   برای ۶ ماه باید ریسک بپذیرید. اگر ریسک قبول می کنید طلا بخرید.

   ببینید یکی از راههای این ریسکها رو کاهش میده خرید و فروش پله ای هست.
   این یک اصل کلی هست یعنی شما ۱۲ میلیونتون رو تقسیم بر دو یا سه بکنید و الان یک بخش رو خرید کنید، مثلا پیش خودتون با احتمالاتتون بگید طلا چقدر ارزون یا گرون میشه و به نسبت اون یک پله خرید کنید. مثلا اگر شد ۳۳۰ بازم یک پله میخرم اینطوری میانگین خریدمو میارم حوالی ۳۸۰ مثلا. یا اگر گران شد رفت رو ۵۳۰ بازم میخرم که میانگین رو ببرم ۴۸۰ و….
   اینطوری برید جلو هم از گرونی و ارزونی جا نمی مونید و هم اینکه ریسکتون میاد پایین.

   6
   1
   1. hana می‌گوید

    آخه زمانیکه رو ۳۳۰ خرید میکنیم رو ۵۳۰ که بالاست چرا دوباره باید خرید کرد من متوجه نمیشوم؟

    1. ذاکری می‌گوید

     شما اگر کل زندگیتون رو در طلای ۱۰۰ هزار تومان خرید کردید که هیچی!
     دوم اینکه این فرمول مدیریت ریسکه اینطوری اگر پایین اومد ضرر سنگین نمی کنید! اگر بالا هم رفت شما چون یه پله پایین خریدید پس قیمت کل خریدتون عملا رو ۵۳۰ نمیفته دیگه …
     شما دو راه دارید:
     مثلا ۱۰ میلیون تومن دارید و همش رو برید طلای مثلا ۴۰۰ تومنی بخرید، اگر طلا شد ۲۰۰ تومن کل زندگیتون میره رو هوا دیگه درسته؟ اگر ریسکشو دارید پس ممکنه طلا بشه ۱ تومن و نوش جونتون ولی پی نصف شدن هم تنتون مالیدید!
     ولی اگر این ۱۰ تومن رو ۴ قسمت کنید. ۲٫۵ میلیون رو ۴۰۰ بخرید اگر حتی طلا هزار تومن هم بشه شما باز ۷٫۵ میلیون تومن دارید، حالا تو هر قیمت ۲٫۵ میلیون تومن خرید می کنید و اینطوری اینجور مواقع دیگه به چه کنم چه کنم نمی افتید و برای هر وضعیتی یک پلن دارید.

     8
     2
 101. مریم می‌گوید

  سلام اقای ذاکری.دلار ب قیمت ۱۰۱۵۰ و ۱۱۸۰۰ خریدم.کاش ب قول شما همون موقع ک ۱۹ بود فروخته بودم.تازه برعکس رفتم ی صد دلار خریدم الان دلار شده ۱۴ تومن.۴۰۰ ضرر کردم.حالا دیگه نمیفروشم چون اون سودی ک تا ۶ روز پیش ۷ میلیون بود شده ۱۸۰۰.با همون ضرری ک گفتم و ضرری ک رفتم پولمو از بانک پیش از موعد گرفتم.الان ب این سود راضی نیستم.نگه میدارم دلارو ن طلا میخرم ن دلار دیگه.اینا تو این چند ماه نتونستن دلارو بکشونن ب قیمت فروردین ماه.پس تا یکماه دیگه هم نمیتونن کنترلش کنن.فوقش میرسه رو ۱۲ یا ۱۴ تومن ثابت میمونه.الان فقط دارم حرص میخورم ک ای کاش ۵ روز پیش فروخته بودم.بعد ک میومد پایین باز میخریدم.اما چ کنیم علم غیب نداریم.ولی ب نظرم باز میره بالا.ایندفعه اگه رف رو ۲۰ تومن میفروشم دیگه هم از این ریسکا نمیکنم.این کارا برا ما ملت سودی نداره.برا اون بالاییها فقط سود داره ک هنوز هم دارن ارز با قیمت ۴۲۰۰ میگیرن و تجارت میکنن.

  1
  1
  1. فرید می‌گوید

   چن روز پیش(قبل از افت قیمتها) عرض کردم حتمآ دلار پایین میاد، و از امروز سیر نزولی ارز شروع شده، تا دیرتر نشده دلارهاتونو بفروشید وگرنه ضرر بیشتری میکنید.
   البته به احتمال خیلی زیاد از چهاردهم ابان ماه به بعد تا مدتی دوباره سیر صعودی خواهد داشت و بازم سیر نزولی، در کل پیرو فرمایش اقای ذاکری عرض میکنم که خرید ارز سوداوری مطمئنی نیست.

   3
   1
   1. شهروند بیچاره می‌گوید

    سلام. به نظر شما ۱۴ آبان برسه به ۱۷ تومن؟ حد اقل ضرر نکنیم و به پولی که خریدیم بفروشیم

 102. ناشناس می‌گوید

  نفروشید..به زودی قیمتها دوباره بالا میرن. البته این نظر شخصی منه و فعلا هیچی نمیفروشم

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اثر اصلی رو عموم مردم میگذارند.
   اگر کسی هنوز وارد بازی دلار و طلا نشده نیم نگاهی به بورس داشته باشه. یک سودآوری بدون شک و شبهه هست. بدون آسیب زدن به اقتصاد مملکت و ….

   3
   2
   1. ستاره می‌گوید

    چجوری بورس میخرن؟

    1. ذاکری می‌گوید

     بورس نمیخرن! سهام بورسی میخرن.

     به کارگزاری های بورسی مراجعه کنید.

 103. آزاد می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  بنده ۴۰ تا پول نقد دارم و ممتاسفانه نصف این پول چهارشنبه دستم میاد بر همین اساس امکان ثبت نام خودرو برای امسال نیست(پیرو راهنمایی جنابعالی مبنی بر خرید خودرو با تحویل امسال)با ابن اوضاع دلار و طلا که روند کاهشی که بنده هم قبلاً خدمت شما عرض کردم چی بخرممممم.لطفاً راهنمایی بفرمائید؟؟
  دلار احتمالاً ۱۰ تومن خواهد شد بخرم یا طلای دست دوممم ؟
  للطفاً پیشنهادتان برای همین الان تا شنبه باشه که چی بخرم با این پول؟؟؟

  3
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام
   همیشه خرید طلا بهتره چون سودآوری دو طرفه از قیمت دلار و اونس طلاست.

   1
   1
 104. S.gh می‌گوید

  آقای ذاکری نظرتون راجع به این سقوط ارز چیه؟

  1. محمد می‌گوید

   نظری ندارن

  2. ذاکری می‌گوید

   سلام
   همون طور که برای دلار ۱۹ هزار تومانی دلیل منطقی نبود در مورد دلار ۹ هزار تومان فعلی هم دلیل منطقی نیست.

   اقتصاد منطق میخواد.
   گذشت زمان ثابت می کنه همه چیز رو.

 105. محمد می‌گوید

  سلام خوشم میاد اقای زاکری کلاه سرهمتون گذاشت ودلار زیر۱۰ می رسه الان هم خودش خجالت می کشه جواب بده البته بنده ی خداگفت که هیچ کس از فرداخبرندارد

  2
  7
  1. ذاکری می‌گوید

   سلام محمد جان.
   یعنی سود دلارایی که مردم خریدن رفته به جیب ما؟

   یه ذره فکر کنید قبل حرف زدن!

   11
 106. hana می‌گوید

  یعنی به نظر شما رو ۹ تومن اومد خرید انجام بدیم یا طلا خریداری کنیم ؟؟

  1. ذاکری می‌گوید

   اگر دلار به حوالی ۸ تا ۹ تومن رسید یا اگر طلا زیر ۲۰۰ شد دیگه فرقی نداره کدوم هر چی شد بخرید. ولی خرید به شرط سرمایه گذاری بلند مدت. کوتاه مدتی من چیزی نمیگم بعدا بیایید فحشش رو به من بدیدا. کما اینکه دلار دولتی الان ۸۵۰۰ هست و دولت خر نیست پایین تر بیاره دلار بازار آزاد رو

   6
   1
 107. S.gh می‌گوید

  یعنی از نظر شما ممکنه دلار باز هم بالا بره؟ممکنه شفاف صحبت کنین.

  1
  1
  1. فرشاد می‌گوید

   دروود به همه.کشورما اقتصادش بیماره،واین بیماری گاهی کنترل میشه گاهی نه!!تازمانی که بیماری ریشه کن نشه،این فرازونشیب ها ادامه داره،من پیشنهادمیکنم،عزیزانی که دلار،سکه یا طلا گرفتن،اصلا به قیمت کمترنفروشن ،مگه اینکه نیازداشته باشین.قیمت ارزووبه دنبال آن طلا ،یه نمودارسینوسیه،دردرازمدت سیرصعودی داره.خصوصا ابان ماه،که اگه تحریمهااعمال بشه،۸۰درصدمنابع ارزیشوازدست میده،وخیلی سخت بشه قیمتشو کنترل کرد.اما بازار ارز ریسکش بالاس،دوستانی که تاحالا ارزنخریدن ،دست نگهدارن.

   4
   1
  2. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   دولت دلار ۱۲ هزار تومنی رو مد نظر داره.
   اقتصاد ما همیشه وقتی تجربه یک عددی رو داشته بهش برگشته. حتی در قطعنامه ۵۹۸ که دلار از ۱۵۰ به ۵۰ تومن رسید ولی دو سال بعدش دلار از ۱۵۰ هم گذشت و ۱۰ سال بعدش ۶ برابر شد!

 108. S.gh می‌گوید

  من همیشه صحبتاتونو قبول داشتم

 109. رشید می‌گوید

  سلام بنده اوایل برج۲ امسال دولار۶هزارتومانی خریدم حدود۳۰۰۰دلار
  به پولش هم نیاز ندارم
  به نظرتان بفروشم
  یا خیر
  ممنون میشم راهنماییم بکنید

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   چیزی که دولت دوست داره دلار حوالی ۱۲ هزار تومانه.
   حالا شما ببینید وضعیت فعلی منطقی هست یا نیست.

 110. میلاد می‌گوید

  سلام آقای ذاکری. به نظرتون قیمت آپارتمان باز هم افزایش پیدا میکنه؟ دو نظریه هست یکی میگه بحد کاعی گردن شده و وارد رکود شده و دیگه ظرفیت افزایش بیشتر رو نداره نظریه دوم میگه هنوز نسبت به دلار و طلا قیمت مسکن عقبه و ممکنه باز هم بخواد گرومتر بشه. من مستاجرم و باید خونه بخرم. نمیدونم زمستون امسال بخرم یا بزارم سال بعد قیمتها بشکنه بعد بخرم. ممنون میشم راهنماییم کنین

  7
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   خرید مسکن اگه واقعا اضطراریه بخرید، و الا سعی کنید با روش دیگری ارزش پول رو حفظ کنید برای زمستان.

   1. میلاد می‌گوید

    ممنون از راهنماییتون. به نظرتون سال ۹۸ قیمت آپارتمان میاد پایین یا افزایش پیدا میکنه؟

    1
    1
    1. ذاکری می‌گوید

     با سلام
     پایین اومدن رو در حد محسوس بعید میدونم ولی شرایط خرید قطعا بهتر میشه.

 111. علی می‌گوید

  با سلام
  من حدود ۵۰ میلیون پولم را که سپرده داشتم و دلار ۱۷۲۰۰ خریدم ،لطفا راهنمایی کنید که با توجه به پایین اومدن قیمت دلار چکار کنم بهتره که ضرر نکنم -ممنون

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   الان وضعیت جوریه که دنبال بزخری هستند. فعلا دست نگه دارید یا اگر خریدار حوالی ۱۵ داشتید بفروشید اگر قصد نگهداری بلند مدت ندارید و نمی تویند میانگینتون رو پایین بیارید.

 112. رشید می‌گوید

  سلام جناب ذاکری
  دلاررا ۶خریدم. فرمودیدحوالی۱۲دلارها روبفروشم هم خوبه.
  عرض بنده اینه بجاش کجا سرمایه گذاری کنم بهتره؟
  ممنون از راهنمایتون
  ی کم بیشترتوضیح بدهید ممنون میشم

  1. ذاکری می‌گوید

   اگر ریسک پذیرید بورس.
   اگر نیستید در طلا و برای بلند مدت.

 113. ****** می‌گوید

  سلام به همه کسایی ک پول دارن یا طلا یا دلار .یکی هم حداقل متن مارو بخونه، بعد محرم عروسیمه هیچی نتونستم بخرم تورو بخدا کمکم کنید نیازایه اولیه زندگیرد هم با کار شبانه روزی نمیتونم از پسش بربیام اگه کسی تونست کمک کنه

 114. زهرا دباغی می‌گوید

  باسلام خدمت جناب ذاکری آقای ذاکری تورو خدا جواب بدین لطفاً ،من چهل تومان سرمایه گذاری در بانک داشتم که از سود آن شهریه دانشگاه دخترم رو پرداخت میکردم که اونو تبدیل به ارز کردم حدودا شانزده هزار خریدم الان با سقوط نرخ ارز دارم سکته میکنم چون تنها سرمایه دخترم بود شما می‌فرمایید چه کنم به قیمت پایین با زیان چشم گیر بفروشم یا صبر کنم.

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   این رو در جواب شما و باقی دوستان میگم به طور کلی.

   خب چرا زمانی که میخرید مشورت نمیگیرید؟

   ولی حالا که شده بازی فعلی دلار ماندنی نیست. عجله نکنید چون ضررتون بالاست و مشکلاتتون بیشتر میشه.
   ولی انتظار سود کوتاه مدت هم نداشته باشید.

   2
   1
 115. Linda..r می‌گوید

  با سلام..آقای ذاکری میشه لطف کنیدیکم راجع به سرمایه گذاری توبورس توضیح بدید..نمی‌دونیم چطور هست…ممنون

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   تشریف ببرید در سایتها به کرات هست.
   ولی دنبال سهم هایی برید که شرکتش مشخصه درست حسابیه مثل همراه اول، مثل پتروشیمی های بزرگ، دارویی ها و ….
   دنبال جو ها نباشید

 116. حدیث می‌گوید

  سلام جناب آقای ذاکری
  من متاسفانه تو اوج گرونی سکه رفتم ۱۲سکه که هر سکه به قیمت ۵۵۰۰۰۰۰ رسیده بود خریدم تا الان ۱۲ میلیون ضرر کردم . دارم دیوونه میشم . با این اوضاع یعنی روز ب روز ضررم بیشتر میشه؟؟

  1. ذاکری می‌گوید

   متاسفم ولی سکه دیگه قرار نیست به ۱ میلیون برسه که!
   ارزش طلای سکه حدود ۳ – ۳ و خورده ای هست. شما دو راه دارید یا خرید دوباره و کم کردن میانگین و صبر یکی دو ساله.
   یا اگر پول ندارید بفروشید و پی ضرر به تنتون بمالید یا یکی دو سال بندازید یه گوشه سکه ها رو.

   1
   2
 117. مریمm می‌گوید

  سلام اقای ذاکری ما امروز ۱۰ مهر.دلار فروختیم ب قیمت ۱۲ تومن.حالا پولشو نگه داریم اگر دلار ۸ تومن یا کمتر یا همون ده تومن شد بخریم دوباره یا نه؟؟؟احتمالش هس بازم بالا بره تا اواسط آبان ماه؟؟؟اگه دلار نشد چی بخرم بجاش.ی سکه هم دارم الان ۴۲۰۰ فک نکنم دیگه بخرن.۳۸۰۰ خریدم.نگه دارم یا بفروشم؟

 118. رشید می‌گوید

  ???
  نکنه جناب ذاکری هم سکته کرد??
  دیشی تا حالا خبریش نیست??

  1
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   خوشحال از ارزانی حتی به قیمت ضرر.

   5
   1
 119. امیررضا می‌گوید

  سلام اقای ذاکری من سکه پنج ملیونی چند روز پیش گرفتم متا عید بهش نیاز ندارم به نظرتون میتونه به انداه سود بانکی مفی باشه یا همین یکی دوماهه بفروشمش ممنون

 120. امیررضا می‌گوید

  من سکه پنج ملیونی گرفتم تا عید بهش نیاز ندارم به نظرتون میتونه قیمتش از سود بانکی بیشتر بشه یا همین یکی دوماهه بفروشمشون ممنون

 121. فرزاد می‌گوید

  سلام اقای ذاکری قیمت اهن ومیلگرد برای ساختمان سازی رو میشه پیش بینی کنید به نظرتون ارزون میشه

 122. مریم می‌گوید

  با سلام.۱۲ میلیون دارم چکارش کنم.طلا ابشده یا سکه یا و….بخرم؟؟؟شش ماه تا یکسال نگه میدارم.بورس نمیرم چون بلد نیستم.راهنمایی بفرمایین مرسی.

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   همیشه طلای آبشده بهترین گزینه است.

   2
   2
 123. معصومه می‌گوید

  سلام پله ای طلاخرید زدم حدود سه میلیون ممنون از راهنماییتون چرا طلا کاهش کمتری به نسبت دلاروسکه داشته فرداهم منتظرکاهش باشیم یانه؟دنبال ضررکمترهستم لطفاراهنمایی کنیداگه روند نزولی هست از خرید دست بردارم.

  1
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   خرید و فروش پله ای به شما امکان میده تا ریسکتون بیاد پایین.
   شما برای خودتون عدد تعیین کنید حتی اگر برای رسیدن به اون یکسال طی بشه.

 124. ارسلان می‌گوید

  آقای ذاکری به نظر شما فردا هم روند نزولی داربم یا صعودی؟

 125. مجید می‌گوید

  با سلام. آقای ذاکری با توجه به اینکه بازار طلا و ارز دیگه جذابیت خودش رو از دست داده احتمالا سرمایه ها به سمت مسکن سرازیر میشن و احتمال افزایش مجدد قیمت مسکن وجود داره؟

  1. ذاکری می‌گوید

   مسکن فقط داخل شهرها اونم شهرهای بزرگ.
   بقیه اش دیگه توجیه پذیر نیست.

 126. elham... می‌گوید

  مطمعن باشین ک شرایط بهتر خواهد شد…. فقط کمی حوصله داشته باشین

  2
  1
  1. ذاکری می‌گوید

   دقیقا همینطوره

 127. ستاره می‌گوید

  سلام آقای ذاکری من دلار خریدم دو هزار تا به قیمت ۱۶۵۰۰.خواستم ارزش پولم حفظ بشه . حالا خیلی اومده پایین چهارده میخرن صرافها. از خوندن سوال و جوابها ی قبلی به این نتیجه رسیدم که دلار ها رو نگه دارم دو سال دیگه بفروشم .اینطوری نوسانات رد شده و ارزش پولم حفظ میشه..به نظرتون درست متوجه شدم؟ توافق های دولت با اتحادیه اروپا و بقیه توافقات اثرش چی میشه در کاهش قیمت دلار؟

  1. ذاکری می‌گوید

   ببینید اگر نیاز ندارید به ریال نفروشید.

   باور کنید من متوجه مصالح ملی هستم.

   ولی دیگر عزیزان توجه کنند من نمی تونم به کسی که ۲ هزار دلار خریده برای اینکه بدبخت نشه بگم برو بفروش تا کشور پیشرفت کنه. مشکل دلارهای این قدری نیست. مشکل چند صد هزار دلارهاییه که دست ۵ درصد مردمه …

 128. رشید می‌گوید

  سلام خدمت هم میهنان و جناب ذاکری

  سوال داشتم که آیا جمهوری اسلامی میتواند جلوی خریدوفروش دلار را به بهانه حذف دلار از مبادلات ارزی خود بگیرد ویا محدود به بانک ها کند(مثل الان بانک فقط بخرندازمردم با نرخ مصوب و فروش هم نداشته باشند و به مرور از تابلو صرافی ها هم دلارحذف شود)
  و سبب شود اگر دلار داریم ارزشی نداشته ویاکم ارزش شود؟؟؟
  ممنون میشم این نگرانی را بر طرف بفرمائید
  راستی جناب ذاکری چرا تحلیل روز نمی فرمائیدو بروزرسانی نمی کنید؟

  1. ذاکری می‌گوید

   سلام

   جواب کلی: اقتصاد به شدت با دستور دادن مقابله می کنه. کوتاه مدت میشه با دستور جلوشو گرفت ولی بلند مدت کار خودشو می کنه
   دلار با نقدینگی فعلی چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۵ قیمت منطقیش هست.
   بالاترش به جو روانی بستگی داره پایین ترش هم باز جمع شدن فنر و ترکیدن بعدش هست.

 129. hana می‌گوید

  به نظر شما این روند کاهشی تا کی در مورد طلا و دلار ادامه دارد ؟؟
  میخواهم خرید کنم ولی همه رسا نه ها حرف از این است که پایین تر هم می آید مردم دست نگه دارند ؟
  در ضمن ایکاش این نظرات تاریخ هم داشت چون نظراتی که میخوانیم و تحلیل هایی که شما میفرمایید مشخص به زمان خاص خود هست که به فرض الان بخرید الان نفروشید ایکاش تاریخ هم داشت ممنووووون از لطف شما
  ۱۱/۷/۹۸

 130. hana می‌گوید

  واینکه خیلی ها حرف از این میزنند که این کاره خود دولت هست که دلارهایی که فروخته از دست مردم جمع کنه و به خودشون برگرده و دوباره با قیمت بالای ۲۵ تومن در ابان ماه که تازه تحریمها شروع میشه دوباره بفرووووشه و اینکه مردم کمی از این گرانی ها خوشحال شوند و دوبارره بعد از کمی ارامش فنر را رها کنن ؟؟؟؟

 131. المیرا می‌گوید

  بدبخت شدیم رفت تو رو خدا قیمتها را ببرید بالا تا مردم بفروشند بعد بیارید پایین، مردم چه گناهی دارند

  1. باران می‌گوید

   این مردمی که گناه دارن همون کسانی هستند که فقط و فقط برای منافع خودشون دلار خریدن و به این اقتصاد آشفته و گرانی دامن زدن و قشر فقیر جامعه رو بیچاره کردن، الان حقشونه که بدبخت بشن….
   چرا مردم ما نمیفهمن اگه دلار گرون بفروشن در عوضش باید رب گوجه ۳ تومنی رو ۲۰ تومن بخرن، گوشی ۵۰۰ تومنی رو ۲ میلیون بخرن و ….. جهان سوم همین جاست و همین مردمی که منافع جامعه رو فدای منافع شخصی کردن….
   حکومت عوض بشه، انقلاب بشه و هر گروه دیگه ای هم که بیان برای حکومت بر این ملت، هیچ اتفاقی نمیفته تا زمانی که مردم ما این مردم فرصت طلب هستن.

   23
   2
 132. طاهره می‌گوید

  سلام
  من ۱۷۰میلیون تومن دارم تا یک الی یک ونیم سال دیگه لازم ندارم
  طلای آب شده بخرم یا دلار؟
  کی اقدام به خرید کنم چون میگن قیمت ها پایین تر میاد بازم

  1. عشق طاهره می‌گوید

   بجای اینکارا با این پول بیا با من ازدواج کن😍

   3
   1
 133. مریم می‌گوید

  سلام.با ۱۲ میلیون الان چیکار کنیم چی بخریم؟؟؟مرسی

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر طولانی مدت فکر می کنید به طلا میشه اشاره کرد. طلای دست دوم

 134. نادر می‌گوید

  سلام
  وقتی دلار ۱۶ تومن بود من ۶۲۵۰ تا خریدم الان که دولت دست گذاشت رو دلار کارم گره خورد
  به نظر شما نگه دارم تا ابان یا قبل از تحریمها بفروشم

  1. ذاکری می‌گوید

   ببینید قرار نیست اتفاق عجیبی در شروع تحریم ها بیفته !

   این رو متوجه بشید شما و سایر دوستان.

   دلار از ۴ تومن شده ۱۵ تومن ! تاثیر از این بیشتر؟؟؟؟

 135. فرهاد می‌گوید

  سلام ، حدود ۱ سال پیش ۴۵,۰۰۰ دلار خریدم (حدود ۴,۰۰۰ تومن) ، می‌خواستم یه خونه ۱۰۰ متری ۳ خواب بخرم و اشتباه کردم و ۱۸,۰۰۰ دلارو نفروختم و یک دفعه وضعیت تغییر کرد، به این پول و خرید اون خونه تا ۱ ساله دیگه نیازی ندارم ، به نظر شما احتمالش زیاده که تا عید باز هم بتونم دلارو حدود ۱۷,۰۰۰ بفروشم ؟ یا نه و باید زودتر دلارو بفروشم. ممنون

  1. ذاکری می‌گوید

   دلار رو احتمالا در قیمت بالاتر میتونید بفروشید
   ولی توجه کنید اگر هدفتون خرید خونست زمستون وضعیت بهتر میشه براتون.

   1
   1
 136. سمیرا می‌گوید

  سلام
  من ۴مهر تو روزی که طلا قیمتش به اوج رسیده بود گرمی ششصد ، نوزده گرم خریدم.
  حالا خیلی استرس دارم ، بنظر شما میره بالا

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   خیلی بالا خریدید.
   اگر میتونید بازهم بخرید و برای یکی دو سال بگذارید کنار. بخرید تا میانگینتون بیاد پایین.

 137. azin می‌گوید

  س خسته نباشین من یه ۲۰۰ گرم طلا رو زمانی که ۱۴۰ تومن بکده خریدم به نظرتون الان بفروسم یا نگه دارم

  1
  1
 138. azin می‌گوید

  س خسته نباشید من ۲۰۰گرم طلا دارم زمانی که ۱۴۰ بود خریدم به نظرتون بفروشم یا نگهدارم

  1. ذاکری می‌گوید

   اگر نیاز به پولش ندارید نگه دارید
   نمیگم بالا میره یا پایین میاد ولی جانب احتیاط در نگه داشتنه.

 139. حوراء می‌گوید

  سلام.احتمالش هست طلا طی یکی دو ماه دیگه گرونتر بشه؟مقداری طلا دارم میخوام بفروشم ولی نتونستم تو گرونی بفروشم

  1. ذاکری می‌گوید

   پیشگو که نیستیم
   ولی نگه دارید فعلا.

 140. زیبا می‌گوید

  سلام من کل سرمایه شش ماهم شده ۶ میلیون .الان بتظر شما قیمت دلار میاد پایین یا طلای دست دوم بخرم .به پولش تا اسفند نیاز ندارم

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   همیشه پیشنهادم طلای آبشده بوده البته به قیمت.

   1. سحر می‌گوید

    سلام آقای زرگری من اب شده دارم در صورتی که ارزون تر از قبل شده بفروشم یا نه
    آیا ارزون تر میشه

    1. ذاکری می‌گوید

     با سلام
     آقای زرگری میان جواب میدن 😀

 141. ستاره می‌گوید

  دلار تا چه قیمتی پایین میاد؟؟؟؟؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   پیشگو نیستیم ولی امیدواریم در همین حوالی تثبیت بشه تا سود از این بازارها بره بیرون بره سمت کاسبی

   1
   1
 142. ستاره می‌گوید

  آقای ذاکری عزیز لطفاً به سوال من جواب بدید من از اقتصاد چیزی نمی‌دونم . فقط دیدم دلار بد جوری گرون میشه و هر لحظه ارزش پولم کم میشه رفتم و با همه پس اندازم دو هزار تا دلار خریدم .۱۶۲۵۰ تومن . راستش الان از ارزون شدن دلار از طرفی خوشحالم چون ممکنه اجناس ارزون بشن . از طرفی به خاطر اینکه اگه الان بفروشم کلی ضرر میکنم. لطفاً به من بگید الان بهترین کار برای من چیه؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر لازم ندارید ریالشو پس نیاز نیست بفروشید. به دید حفظ ارزش نگاه کنید.

   2
   2
 143. ستاره می‌گوید

  آقای ذاکری عزیز لطفاً به سوال من جواب بدید من از اقتصاد چیزی نمی‌دونم . ۲۰۰۰دلار خریدم ۱۶۲۵۰ تومن. الان داره روز به روز ارزونتر میشه .نمیتونم ضرر رو تحمل کنم چون درآمد ندارم.بهترین کار چیه؟

 144. سعید می‌گوید

  سلام من آپارتمان و بعد از دو سال به سختی فروختم. ۳۰۰۰۰ دولار از ۱۸۱۰۰تومان خریدم و الان کلی ضرر کردم به من دلالها گفتتند نفروش میره بالای ۲۰۰۰۰ امروز دولار ۱۳۸۰۰ هستش پول هم زیاد ندارم میانگینو بیارم پایین خواهشن راهنمایی کنید بفروشم یا صبرکنم امروز شنبه ۹۷/۰۷/۱۴

  1
  2
 145. طاهره می‌گوید

  با سلام من ۱۷۰ تومن پول دارم که تا یک سال دیگه بهش احتیاج ندارم
  چه پیشنهادی میدین؟
  لطفا راهنمایی ام کنین قبلا کلمنت گذاشتم ولی نمیدونم چرا منتشر نشده
  ۸۰ تومن پولم به صورت سپرده داخل بانک با سود سالانه ۲۰ درصد هست
  لطفا راهنمایی ام کنین خیلی برام مهمه که ارزش پولم حفظ بشه

 146. Ali می‌گوید

  سلام… امروز ۱۴ مهر ماهه… من حدود ۱۰ میلیون میخوام ربع سکه و سکه یه گرمی بخرم فقط برا سرمایه و یکی دو سال نیازش ندارم و میخوام یه چیزی باشه که اگه برا مناسبتی خواستم کادو بدم راحت باشه … بنظرتون کار منطقیه؟ چیکار کنم؟ با قیمت دلار امروز کی خرید کنم؟ رو گرم چقدر خرید کنم؟

 147. رضا می‌گوید

  سلام آقای ذاکری خسته نباشید نظرتون راجب خرید سکه تا بیستومن چیه تقریبا تا یکسال نیازی به پولش ندارم البته منتظرم که ارزونتر هم بشه

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   کلا سکه پیشنهاد نمیدم.

   کاسبی – بورس – طلای آبشده

 148. رشید می‌گوید

  سلام
  عرض ادب و خداقوت جناب ذاکری???
  ممنون از پاسخ های سازنده تان

  جسارتادرخواست جواب فوررری دارم?

  امروز۱۴مهر۹۷میپرسم از خدممتون
  باتوجه به
  ۱ شلیک موشک ها
  ۲رای دادگاه لاهه
  ۳سخنرانی مقام عظما در ورزشگاه
  ۴صحبت های ائمه جمعه دیروز
  ۵رد یا تائید لایحه fatfفردادرمجلس

  لازم است عرض کنم?
  صد البته میدانم که پیشگوو نیستید
  اما باتوجه به ملاک و معیارهای جوی حاکم بر احوال
  اقتصادی و سیاسی کشور و تجربه جنابتان که تاحالا کمک رسان خوبی بوده اید

  ?آیا دلار از۱۴۰۰۰تومان گرانترمیشودیا?ارزانتر؟؟؟
  ?آیا طلا از۳۸۱۰۰۰تومان بیشتر میشودیا☇ ارزانتر؟؟

  ✔وراهنمایی به بنده??

  ↩دلارهای خرید۶۰۰۰تومانی را ۱۴۰۰۰تومان فروختم
  ۱-چون نگهداری بیشتر را ترسیدم
  ۲-استرس و بی خوابی داشتم و…

  ?⭐?حال جناب ذاکری پیشنهادتان برای حدودمبلغ۵۰میلیون تومانجهت سرمایه گذاری چیست؟؟?

  ☇میدانم نتیجه هرچه شود مربوط به تصمیم خودم میشه و فقط راهنمایی شما راه بهتری را پیش روی بنده میگذارد ?

  ممنوونم میشم پاسخ این چند پرسش را که شاید دغدغه خیلی از دوستان هست را بفرمائید؟؟؟
  ممنونم???⚘

  ۱۴مهر۱۳۹۷

  1. حسین می‌گوید

   سلام منم دقیقا شرایط ایشون رو دارم. ۵۰ تومن دارم نمیدونم چیکار کنم

  2. مخاطب می‌گوید

   دیگه با چه زبونی بگه بنده خدا؟!
   هزاربار گفته «اگر طلا یا دلار دارید نفروشید فعلا»
   هزاربارم گفته «طلای دست دوم و طلای آب شده بخرید»
   ای باباااااا

   2
   1
   1. ذاکری می‌گوید

    درسته ولی توجه کنید که من اول از همه میگم کاسبی، بورس ، ساختمان و …. اگر بشه پول کاسبی ازشون در آورد
    ولی خب قابلیت طلا اینه که حفظ ارزش می کنه و ثبات مالی فرد رو حفظ می کنه. حتی در ارزانی و یا گرانی.

    3
    1
  3. آزاد می‌گوید

   سلام جناب ذاکری
   بنده در شهر خودم میخواستم یک خونه ای بخرم که نشد و پیامها تون رو که خوندم تا زمستون صبر میکنم حقیتقش دنبال این بودم که ماشین و طلاها و یک مقدار پولی که دارم بفروشم تا خونه ای بخرم الان صبر کردم .حالا چندتا سوال از شما دارم:
   ۱- طلاها مو بفروشم دلار با قیمت۱۱٫۰۰۰ بخرم و ۵۰تا پولی رو هم که دارم دلار بخرم با توجه به اینکه فرمودید قیمت بالاتری متصورید البته تا زمستان که خونه بخرم.
   ۲-یا طلاهامو نگه دارم و همین۵۰تا رو هم طلا دست دوم با قیمت ۳۹۰ ببخرم ؟؟؟ البته تا زمستان که خونه بخرم.
   ۳-پوا نقد۵۰تا را چکار کنم با این قیمتها الان چیزی بخرم یا نگه دارم؟البته تا زمستان که خونه بخرم.
   لطفا دقت کنید خرید دلار ۱۱ تومنی از صرافی ها و طلای دست دوم۳۹۰ منطقی هست که پول نقد نگه ندارم؟؟؟؟
   چون شما میگید طلای دست دوم پیشنهاد من هست حالا با قیمت های دلار۱۱ تومنی و طلای دست دوم۳۹۰الان بخرم یا دست نگه دارم ؟؟؟ قیمت چند شد بخرم ؟؟؟؟
   ممنون .ببخشید من بلد نیستم شکل گل و بلبل برای شما بفرستم. اما ارادتمندیم

   1. ذاکری می‌گوید

    با سلام
    دلار طلای آبشده الان کمتر از قیمت دلار اسکناس هست.
    تو خود حدیث مفصل بخوان …

    3
    1
 149. خلیل می‌گوید

  سلام اقای ذاکری من درقیمت۵۵۰۰۰۰۰تومان سکه خریدم الان خیلی ضررکردم به نظرتون چیکارکنم ؟نگهش دارم یابفروشمش خیلی ممنون ازراهنماییتون؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   بفروشید که چه کنید؟ اگر نیاز دارید بفروشید
   اگر ندارید حداقل اواخر سال یا یکی دو سال نگه دارید.

   2
   1
 150. طاهره می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  چرا کامنتم منتشر نمیشه ؟

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   دوباره ارسال کنید.

 151. صفیه می‌گوید

  سلام و درود
  من ۱۱۴ گرم طلاب آب شده دارم بفروشم یا نگه دارم
  به ۶۰ میلیون رسید نفروختم ولی الان ۴۰ میلیون رسیده

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   اگر هنوز در سودید نگه دارید اواخر سال بفروشید.

 152. مينا می‌گوید

  با سلام
  من همه سرمایه زندگی مو دادم تو اوج گرونی طلای آبشده خریدم ،الان دیگه پولی ندارم تا بخوام با خرید مجدد میانگین خریدم رو تغییر بدم،واقعا اگر فکر میکنید تو آبان اتفاقی نمیوفته ،برای جلوگیری از ضرر بیشتر ،زودتر بفروشمش

  1. ذاکری می‌گوید

   با سلام
   ببینید شما الان باید به طلاتون به نگاه ثبات نگاه کنید.
   شما که ضرر کردید، از این بیشتر هم خیلی فکر نکنم بشه. پس صبر کنید حداقل اواخر سال بفروشید.

  2. بندخ خدا می‌گوید

   ایشالا که ارزون ارزون بشه واقعا متاسفام واسه شماها کهو ارزو دارین طلا دلار بره بالا خدا لعنتت کنه فکر اقشار کم بضاعت رو میکنین خانواده های فقیر ندارن مثه تویه رذل طلا یا دلار یا هرکوفته دیگه ای بخرن بعد دوبرار بفروشن باید چیکارکنن بعد یه دختر پسر که عاشق همن از خونواده فقیری هم هستن باید برن طلای گرون بخرن یا اصن نخرن بعد نویه رذل دعا میکنی طلا بره بالاتر که سود کنی ایشالا که میاد پایین ایشالا به زمین گرم بوخوری…از ماست که برماس

 153. مریم می‌گوید

  سلام.امروز ۱۵ مهر ساعت ۱۲ظهر دلار ۱۲ شد.احتمال اینکه ۱۱ بشه هست.میشه بریم دلار بخریم؟؟چون ما همچنان از تحریمهای نفتی امریکا هراس داریم