پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی این هفته ایران (به‌روزرسانی ۱ شهریور ماه ۹۸)

0

آخر هفته‌ها با نگاهی به پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی ایران با ما همراه باشید.

هر هفته ضمن ارایه گزارشی از فیلم‌های پرفروش و رکوردار هفته، فیلم‌های جدید را معرفی و نگاهی کوتاه به آن‌ها خواهیم داشت. این صفحه بهترین مرجع برای اطلاع از اکران فیلم‌های سینمایی و انتخاب بهترین فیلم‌ها است.

به‌روزرسانی ۱ شهریور ماه ۹۸: فیلم ایده اصلی بیشتر دیده شد

در هفته آخر مردادماه که به اولین روز شهریورماه منجر شد؛ فیلم «ایده اصلی» در صدر پرفروش‌ها قرار گرفت؛ فیلم «قسم» فروش بیشتری کرده و دیگر فیلم‌های روی پرده‌های سینمای ایران دچار کاهش فروش شدند.

فیلم «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی در دومین هفته اکرانش علی‌رغم کاهش فروش ۲۰۰ میلیونی همچنان صدرنشین جدول فروش بود. این فیلم که بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد با فروش ۵۶۹ میلیون توانست مجموع فروشش را به بیش از ۱,۳ میلیارد برساند.

«ایده اصلی» که از حضور بازیگران مطرحی چون بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان بهره می‌برد، درباره رقابت بین یک زن و شوهر سابق در عرصه اقتصادی است که با حضور افراد دیگر ، وارد چالش های متفاوتی می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم «ایده اصلی» آمده است: ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند.

دو فیلم «تگزاس ۲» و «ایکس لارج» با فروش نزدیک به هم ۴۶۳ و ۴۳۰ میلیون تومانی در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند تا هنوز پرطرفدارترین فیلم‌های کمدی تابستان ۹۸ باشند.

در این هفته، فیلم «قسم» محسن تنابنده هم افزایش فروش داشته و با دو پله صعود در رتبه چهارم جدول قرار گرفت. فروش فیلم «قسم» نزدیک به ۴.۹ میلیون تومان بوده است.

فیلم‌های بعدی، «شبی که ما کامل شد» با فروش ۴.۵ میلیون تومان و «قصر شیرین» با فروش ۴۰۰ میلیون تومان هستند.

به‌روزرسانی ۲۵ مرداد ماه ۹۸: فیلم ایده اصلی صدرنشین شد

سرانجام پس از چند هفته، فیلم «شبی که ماه کامل شد» صدر جدول فروش هفتگی فیلم‌های اکران شده ایران را از دست داد و در کمال تعجب فیلم «ایده اصلی» توانست با فروش خوب ۷۰۰ میلیونی خود با اختلاف صدرنشین جدول فروش باشد.

دوباره فیلم «تگزاس ۲» در رتبه دوم قرار گرفت. این فیلم کمدی موفق شد این هفته نزدیک به ۵۸۸ میلیون تومان بفروشد تا در مجموع فروشی ۲۳ میلیاردی را تجربه کند.

«ایکس لارج» را هم با فروش ۵۷۷ میلیون تومان و بسیار نزدیک به فیلم «تگزاس ۲» در رتبه سوم قرار دارد. «ایکس لارج» نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان کمتر از «تگزاس ۲» فروخته است.

«شبی که ما کامل شد»، «قصر شیرین» و «سرخپوست» در رتبه‌های بعدی پر فروش‌ترین فیلم‌های سینمایی هفته سوم مردادماه ۹۸ قرار دارند.

فیلم «ایده اصلی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «آزیتا موگویی»، محصول سال ۱۳۹۷ و با بازی بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر اولین هفته اکرام خود را سپری کرده است.

درباره خلاصه داستان فیلم «ایده اصلی« آمده است: ایران و اسپانیا برای راه‌اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند و …

به‌روزرسانی ۱۸ مرداد ماه ۹۸: استقبال از قسم، صدرنشینی شبی که ماه کامل شد

این هفته باز هم فیلم «شبی که ماه کامل شد» صدرنشینی خود را حفظ کرده است و هنوز پرفروش‌ترین فیلم تابستان ۹۸ است ولی هفته اول اکران فیلم «قسم» با استقبال خوبی روبرو شد.

۹ هفته از آغاز اکران فیلم شبی که ماه کامل شد گذشته است و این فیلم با ۲۰ میلیاردی شدن فاصله‌ای ندارد. این هفته فیلم شبی که ماه کامل شد با فروش ۷۵۱ میلیون تومان صدرنشین باقی ماند و فروش کلی خود را تا ۱۷ مردادماه به مرز ۱۶ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان رساند.

فیلم ایکس لارج با فروش ۶۶۳ میلیون تومانی در رده پرفروش‌ترین فیلم هفته قرار دارد. تگزاس ۲ و قصر شیرین هم با فروش‌های ۶۴۱ و ۵۸۱ میلیون تومان در رده‌های بعدی هستند.

کم‌کم فروش سرخپوست افت می‌کند. این هفته فروش این فیلم نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

اما فیلم قسم در اولین هفته اکران خود موفق به فروش ۳۴۰ میلیون تومانی شد. قسم جدیدترین فیلم محسن تنابنده پس از گینس و اولین فیلم غیرکمدی این کارگردان است که یکی از مهمترین فیلم‌های جشنواره فجر سال گذشته نیز محسوب می‌شود.

داستان فیلم قسم راضیه ( مهناز افشار ) به همراه فامیل هایش عازم مشهد هستند تا علیه همسر خواهرش به نام بهمن ( مهران احمدی ) که گمان می‌رود قاتل باشد شهادت دهند اما…

در این فیلم مهناز افشار، سعید آقاخانی، مهران احمدی و حسن پورشیرازی بازی می‌کنند.

به‌روزرسانی ۱۱ مرداد ماه ۹۸: ورود فیلم‌های قسم و قصر شیرین

این هفته هم فیلم «شبی که ماه کامل شد» پرفروش‌ترین فیلم هفته است و تا روز چهارشنبه ۹ مرداد ماه نزدیک به ۱ میلیارد و ۸۶ میلیون تومان فروخته است.

فیلم دوم جدول به ایکس لارج با فروش ۷۶۱ هزار میلیون تومان اختصاص دارد و فیلم سوم تگزاس ۲ با فروش ۷۵۶ میلیون تومان است. به نظر می‌رسد فیلم‌های طنز و کمدی گوی سبقت را از فیلم‌های درام و جدی در گیشه ربودند.

فیلم‌های چهارم و پنچم جدول را «قصر شیرین» و «سرخپوست» از آن خود کردند. فیلم قصر شیرین در اولین هفته اکران خود فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است و نشان می‌دهد در هفته‌های آتی جزو پرفروش‌ترین‌های گیشه است.

فیلم سرخپوست که در دو هفته اخیر جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته بود اکنون با فروش تنها ۶۵۹ میلیون تومان در حال فاصله گرفتن از صدر جدول است و انگار موج بازدید خود را از دست داده است.

از دیگر فیلم‌هایی که به تازگی وارد گیشه و اکران عمومی شده ولی پتانسیل بالایی برای فروش دارد؛ فیلم «قسم» محسن تنابنده است.

فیلم «قصر شیرین»

فیلم جدید سیدرضا میرکریمی در اولین هفته اکران خود فروش خوبی را تجربه کرده است و باید باشیم بیشتر درباره‌اش بشنویم.

در این فیلم حامد بهداد بازی می‌کند و داستانش درباره جلال مرادی ۴۲ ساله است که در طی تصادفی، خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می‌شود.

او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می‌رود، پس از دو سال به شهرش باز می‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است…

فیلم قصر شیرین سیمرغ بهترین فیلم جشنواره فجر را هم دارد و در اولین هفته فروش خود به مرز ۶۸۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان رسیده است.

در جدول زیر می‌توانید گزارش فروش فیلم‌های این هفته گیشه سینمای ایران تا روز سه‌شنبه ۸ مرداد ماه را بررسی کنید:

به‌روزرسانی ۴ مرداد ماه ۹۸: شبی که ماه کامل شد و سرخ‌پوست همچنان در صدر

در اولین هفته مردادماه ۹۸ باز هم فیلم‌های «شبی که ماه کامل شد» از نرگس آبیار و «سرخپوست» از نیما جاویدی در صدر پرفروش‌ترین فیلم‌های تابستان سینمای ایران هستند و پس از آن‌ها فیلم‌های کمدی قرار دارند.

شبی که ماه کامل شد

فیلم «شبی که ماه کامل شد» با فروش نزدیک به ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در صدر پرفروش‌ترین فیلم هفتگی قرار دارد. فروش کلی این فیلم هم به مرز ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

«شبی که ما کامل شد» فیلمی از نرگس آبیار و بازی الناز شاکردوست و هومن شکیبا است که برشی از زندگی عبدالحمید ریگی و همسرش فائزه منصوری است. فائزه دختری جوان از مناطق جنوب شهر تهران است که عاشق جوانی شهرستانی شده و با او مجبور به مهاجرت و مشکلات مردم جنوب شده و کم‌کم عشق او به تنفر تبدیل می‌شود.

سرخپوست

نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار در فیلم سرخپوست ساخته سال ۱۳۹۷ بازی می‌کنند. کارگردانی و نویسندگی این فیلم خوش ساخت توسط نیما جاویدی و تهیه‌کنندگی مجید مطلبی است.

در هفته‌ اول مرداد ماه، فروش این فیلم ۹۳۹ میلیون تومان بود تا فروش کلی آن به مرز ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برسد. این روزها استقبال از فیلم سرخپوست بالا بوده و یکی از فیلم‌های موفق گیشه در تابستان امسال لقب گرفته است.

تگزاس ۲

این فیلم کمدی در هفته اول مردادماه رتبه سوم فروش با رقم ۸۷۳ میلیون تومان را به خود اختصاص داد ولی در فروش کلی با مبلغ ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در رتبه دوم فیلم‌های سینمایی امسال است.

این فیلم را مسعود اطیابی ساخته و مهدی هاشمی، سام درخشانی، پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، گابریلا پتری، بهرنگ علوی، رضا ناجی، امید روحانی، آدریانو تولوزا، سهیل قنادان، تی آگو متوس و نادر سلیمانی در آن بازی می‌کنند.

موفقیت فیلم «تگزاس ۱» باعث ساخت فیلم تگزاس ۲ شده است. پس از ماجراهای قسمت اول تگزاس ساسان (سام درخشانی) به همراه بهرام (پژمان جمشیدی) و آلیس (گابریلا پتری) به ایران برمی‌گردند و باز هم درگیر ماجراهای تازه‌ای می‌شوند.

ایکس لارج

با فروش ۷۵۳ میلیون تومان، دومین فیلم کمدی موفق این هفته بود. فروش کلی این فیلم تا کنون ۲ میلیارد و ۵۴۱ میلیون تومان بوده است.

در فیلم «ایکس لارج» اکبر عبدی، محمدرضا شریفی‌نیا سحر قریشی بازی می‌کنند و محسن توکلی کارگردانی آن را برعهده دارد.

سه جوانی امروزی از زندان آزاد می‌شوند ولی می‌خواهند دنبال رویاهایشان بروند. اتفاق‌های غیرمنتظره‌ای داستان این فیلم کمدی و خنده‌دار را کش می‌دهد.

زهرمار

پنجمین فیلم پرفروش هفته «زهرمار» به کارگردانی جواد رضویان است. فروش هفتگی این فیلم ۶۳۵ میلیون تومان و فروش کلی آن تا پایان هفته اول مردادماه ۹۸ برابر ۳ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان بوده است.

سیامک انصاری، شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، سیامک صفری، نسیم ادبی، برزو ارجمند، علی استادی، رضا رویگری، حسین محب اهری و سیامک ادیب در این فیلم بازی می‌کنند.

دیگر فیلم‌های این هفته

فیلم‌های «ما همه با هم هستیم» با ۴۳۰ میلیون تومان، «نیوکاسل» با ۳۷۰ میلیون تومان، «سامورایی در برلین» با ۱۸۵ میلیون تومان، «متری شیش و نیم» با ۱۴۰ میلیون تومان، «کار کثیف» با ۴۲ میلیون تومان رتبه‌های ششم تا دهم جدول فروش این هفته را در اختیار دارند.

در جدول زیر می‌توانید وضعیت پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی هفته اول مردادماه ۹۸ را مشاهده کنید (منبع سینما تیکت):

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم