ارزان‌ترین تورهای مسافرتی خارجی (به‌روزرسانی ۳۰ مرداد ۹۸)

0

فصل تابستان و گرما و سفر آغاز شده است. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به خاطر گرانی و بالا بودن قیمت‌ها، یک سفر کوتاه گردشگری درون کشوری ترتیب دهند ولی اگر هنوز امیدی به یک سفر خارجی داشته باشیم؛ کدام تورها و کشورها ارزان‌تر تمام می‌شود؟

اگر دنبال تورهای خارجی می‌گردید که هم ارزان‌قیمت بوده و از نظر قیمتی به صرفه باشند و هم خدمات خوبی ارایه دهند و از سوی دیگر، کشور مقصد به اندازه کافی جاذبه‌های تفریحی و توریستی داشته باشد؛ باید بگوییم همیشه در هر فصل می‌توانید کشورها و تورهای خارجی مناسبی پیدا کنید.

ما در اینجا سعی می‌کنیم هر هفته ارزان‌ترین تورهای خارجی فعال در آژانس‌های مسافرتی ایران را به شما پیشنهاد بدهیم.

تورهای ارزان هفته اول شهریورماه (۳۰ مرداد ۹۸)

با ورود به شهریورماه، قیمت تورهای خارجی افزایش یافته است چون احتمالا استقبال از تورها در آخرین روزهای تابستان و تعطیلات بسیار بالا است.

ارزان‌ترین تورهای خارجی هوایی که می‌توان برای هفته اول شهریورماه یافت، همان تورهای دبی، استانبول و آنتالیا هستند. تورهای دیگر از جمله تورهای تایلند و حتی تورهای ارمنستان و گرجستان گران‌تر از تاریخ‌های دیگر هستند.

اگر می‌خواهید در شهریور ماه مسافرت خارجی تفریجی داشته باشید؛ بهتر است همین امروز اقدام به رزرو بلیط و هتل کرده و یک تور مناسب برای خودتان انتخاب کنید چون احتمالا با نزدیک شدن به روزهای آخر شهریورماه، هزینه تورها افزایش پیدا کرده و شاید هم هیچ تور خالی یافت نشود.

یک راه‌حل در این روزها، بستن چمپان سفر و منتظر ماندن برای تورهای لحظه آخری با قیمت‌های مناسب است.

تورهای ارزان آنتالیا (۲۳ مرداد ۹۸)

با ورود به هفته آخر مردادماه، بیشتر تورهای خارجی قیمت‌های بالایی پیدا کردند؛ چون همه افرادی که قصد سفر خارجی در تابستان داشتند برای چنین روزهایی برنامه‌ریزی کرده و تقاضا در بازار زیاد است.

البته، هنوز می‌توان روی تورهای لحظه آخری حساب باز کرد و با قیمت‌هایی باورنکردنی به آنتالیا، مالزی، تایلند، ارمنستان، گرجستان و کشورهای دیگر سفر کرد.

در این میان، برخی تورهای آنتالیا ارزان‌تر از دیگر تورهای خارجی در تابستان ۹۸ هستند. در حالی‌که تورهای هوایی آنتالیا در شهریور ماه قیمت‌هایی بالای ۵ میلیون تومان دارند؛ در تاریخ‌های ۲۴ الی ۳۰ مرداد ماه می‌توانید با قیمت‌های حدود ۳.۵ میلیون تومان به آنتالیا سفر کنید.

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی در ترکیه و غرب آن است، شهری ساحلی که بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ ترکیه را در خود جا داده و جز اولین سکونتگاه‌های انسانی در ترکیه به حساب می‌آید.

بسیاری از ایرانی‌ها، سفر به آنتالیا را به خاطر ساحل و دریای زیبا و تفریحی این شهر، هتل‌ها و رستوران‌های زیاد، امکانات تفریحی و گردشگری فراوان غالبا آبی و آب‌وهوای مدیترانه‌ای آن انتخاب می‌کنند.

به صورت هوایی و زمینی می‌توان به شهر آنتالیای ترکیه سفر کرد ولی اغلب مردم دوست دارند هوایی زودتر به این شهر برسند و در یکی از هتل‌هایی مجلل و مجهز آن ساکن شوند تا زودتر سراغ امکانات تفریحی این شهر بروند.

تور هوایی تفلیس گرجستان (۱۶ مرداد ۹۸)

با گشتی در تورهایی که در دو هفته پایانی مردادماه برگزار می‌شوند؛ به تورهای ارزان قیمت تفلیس گرجستان برمی‌خوریم. تورهای هوایی ۳ الی ۴ روزه که هزینه‌ای بین ۱.۲۰۰ تا ۲.۵۰۰ میلیون تومان دارند.

شهر تفلیس پایتخت گرجستان، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای ایرانی‌ها است چون نیازی به دریافت ویزا ندارد؛ هزینه‌های سفر نسبتا ارزان است، هتل‌ها شیک و با کیفیت هستند و مهم‌تر از همه به اندازه کافی جاذبه‌های گردشگری دارد.

تفلیس طبیعت بسیار زیبا و دیدنی دارد؛ بازارهای سنتی این شهر معروف هستند و می‌توانید با قدم زدن در آن‌ها انواع خوراکی‌ها، میوه‌ها و سبزیجات را خرید کنید. کوچه‌های تنگ و باریک این شهر که با معماری و سنت تاریخچه آن تطابق دارند؛ شما را به یاد پاریس و ونیز می‌اندازند.

می‌توانید به باتومی سفر کنید و از ساحل خیره‌کننده دریای سیاه لذت ببرید. دمای هوا در مرداد تلفیس نزدیک به ۳۰ درجه است. از ایران و برخی شهرها مانند تهران خنک‌تر است ولی در خود این کشور اوج تابستان است.

به همین دلیل، مردم در ماه‌های تابستانی ترجیح می‌دهند به ساحل باتومی پناه ببرند. در شهریور ماه دمای هوای مقداری کاهش پیدا می‌کند و به نزدیکی ۲۰ درجه می‌رسد.

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس (۹ مرداد ۹۸)

یکی از تورهای ارزانی که می‌توانید در تابستان ۹۸ انتخاب کنید و لذت یک سفر خارج از کشور را ببرید؛ تورهای زمینی ارمنستان است.

معمولا این تورها ۳ الی ۵ روزه هستند و با رزرو هتل‌های سه ستاره قیمتی بین ۱ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهند داشت. انتخاب زمان سفر، نوع هتل و تعداد تخت‌هایی که رزرو می‌کنید به همراه تعداد روز در قیمت بسیار تاثیرگذار است.

البته اگر بخواهید با هواپیما به ارمنستان سفر کنید؛ هزینه بیشتری دست شما را می‌گیرند و باید ۳ الی ۴ میلیون و شاید بیشتر برای چند روز اقامت در ارمنستان بپردازید.

مقصد غالب تورهای زمینی ارمنستان شهر ایروان، پایتخت ارمنستان است. ارمنستان یکی از کشورهای کوچک همسایه ایران است که مملو از مکان‌های تاریخی است. ایروان غالب فصل‌ها سرد است ولی برای سفر در تابستان بسیار مناسب خواهد بود.

ایروان شهری است که می‌توانید در آن پیاده‌روی کنید و سراغ مرکز خرید میدان جمهوری بروید که انگار همیشه باز و زنده است و در کمتر شهر و کشور دیگری یافت می‌شود.

ارزان‌ترین تورهای خارجی در تابستان ۹۸

فصل تابستان و گرما و سفر آغاز شده است. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به خاطر گرانی و بالا بودن قیمت‌ها، یک سفر کوتاه گردشگری درون کشوری ترتیب دهند ولی اگر هنوز امیدی به یک سفر خارجی داشته باشیم؛ کدام تورها و کشورها ارزان‌تر تمام می‌شود؟

فعلا سه کشور ارزان برای سفر تابستانی پیشنهاد داریم:

امارات

روزگاری دبی جزو گران‌ترین تورهای خارجی بود ولی این روزها با مقایسه قیمت‌های تورهای دبی با کشورهای دوردست و گران، جزو ارزان‌ترین سفرهای خارجی محسوب می‌شود.

دبی مقصدی است که شما می توانید نهایتا با ۴ یا ۵ میلیون تومان به آن سفر کنید و لذت ببرید ولی اگر بخواهید به یکی از کشورهای دوردست و گران سفر کنید باید لااقل ۸ میلیون تومان هزینه کنید.

دبی و شهرهای دیگر کشور امارات یکی از ارزان‌ترین تفریح‌ها و سفرهای خارجی در تابستان ۹۸ هستند.

آژانس‌های زیادی در سراسر کشور تورهای خارجی برگزار می‌کنند و برخی از آن‌ها هم تورهای دوردست و کشورهای اروپایی با قیمت‌هایی پایین به شما پیشنهاد خواهند کرد ولی کیفیت خوب را فراموش نکنید.

ترکیه

ترکیه و شهرهای آن هم که همیشه بسیار مورد علاقه ایرانی های عزیز بوده و همواره یکی از مقاصد ارزان و در دسترس برای سفر خارجی به شمار می رفته است

در همین شرایط بد اقتصادی بسیاری افراد هستند که هر هفته به شهر استانبول ترکیه سفر می کنند. استانبول زیباترین شهر ترکیه است و خوب است بدانید که سفر به این شهر به دلیل این که واحد پولی ترکیه هم ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است، خالی از لطف نخواهد بود.

چرا که لیره ترکیه در مقابل ریال ایران خیلی افزایش نداشته و می توان با تبدیل کردن ارز ایرانی به ترکی، در مراکز خرید استانبول خریدهای بسیار خوبی را انجام داد

آب و هوای استانبول در این فصل بسیار مطبوع است و می توانید علاوه بر خرید به تفریحات هیجان انگیز بسیاری بپردازید.

مالزی

مالزی یکی از کشورهای دور در آسیای جنوب شرقی است. روزگاری تور مالزی جزو ارزان‌ترین تورهای ایران بود و همیشه طرفداران خود را داشت. می‌توانستید با ۲ میلیون تومان یک سفر عالی به مالزی داشته باشید.

اما این روزها و در پی افزایش قیمت هر چیزی از جمله بنزین هواپیما، خدمات و حقوق کارمندان، تورهای مالزی هم گران شده ولی باز هنوز جزو ارزان‌ترین تورهایی است که می‌توان در تابستان ۹۸ انتخاب کرد.

مالزی یکی از کشورهای استوایی است و در تابستان هوای بسیار گرم و شرجی دارد و در این فصل به دلیل گرمای شدید و باران‌های موسمی قیمت تورهای مالزی بسیار افت می کند.

به علاوه، در این زمان شهرهای مالزی خلوت تر از زمان های دیگر هستند و چقدر عالی که می توانید با قیمت های بسیار پایین در مراکز خرید هر آنچه را که می خواهید خریداری کنید.

یکی از دلایل ارزان بودن تور مالزی در تابستان، هتل‌ها هستند، در این زمان به دلیل کمبود توریست بسیاری از هتل‌های خوب برای جذب مسافر تخفیف‌های بسیار عالی می‌گذارند و به همین دلیل می‌توانید در تابستان با قیمتی نصف قیمت اصلی تور مالزی در فصل‌های دیگر، به این کشور سفر کنید،

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از دیدگاه شما متشکریم